Gry Android

Fortnite nie będzie dostępne na Google Play - Epic Games nie chce dzielić się zyskami

przeczytasz w 1 min.

Właściciele urządzeń z systemem Google Android będą musieli pobrać grę z innego źródła. Epic Games zarobi więcej, ale sytuację zechcą zapewne wykorzystać cyberprzestępcy.

Mobilna wersja Fortnite dostępna jest obecnie tylko na Apple iOS, gdzie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wkrótce gra trafi także na Google Android, a Epic Games czuje się na tyle mocne, że zdecyduje się na krok, o którym inni producenci i wydawcy nawet nie myślą.

Okazuje się, że Fortnite nie będzie dostępne na Google Play. Właściciele urządzeń z systemem Google Android będą musieli pobrać grę z innego źródła. Tu zaskoczenia nie ma, mowa o oficjalnej stronie gry, na której znajdzie się stosowny plik APK.

Epic Games posługuje się tutaj dwoma argumentami. Pierwszy to chęć pozostawania w bliższym kontakcie ze społecznością. Drugi, który wydaje się zdecydowanie istotniejszy, to próba uniknięcia dzielenia się przychodami płynącymi z gry z firmą Google. Nie jest tajemnicą, iż ta zgarnia 30% przychodów, jakie generują pozycje udostępnione na Google Play. A skoro na Apple iOS gra zapewnia przychody w wysokości 2 mln dolarów dziennie można wyobrazić sobie jak będzie to wyglądało w przypadku zdecydowanie większej liczby urządzeń z Google Android.

Dlaczego na podobny krok nie zdecydowano się w przypadku Apple iOS? W tym przypadku mówimy bowiem o zamkniętej platformie, ominięcie oficjalnego sklepu Apple nie jest możliwe.

Brak Fortnite na Google Play teoretycznie nie powinien być problemem. Epic Games zapewne uprości instalację i przedstawi odpowiednie wskazówki. Pewne zagrożenie jednak dostrzegamy. Można przypuszczać, że okazję na zarobek wyczują tu również cyberprzestępcy. Będzie trzeba uważać na fałszywe strony gry i zainfekowane pliki.

Źródło: Epic Games

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  axelbest
  -1
  Ja tu czegoś nie rozumiem, gra jest darmowa, płatne są tylko skórki czy inne wizualne pakiety. Może jestem niedoinformowany, ale ta gra nie jest typowym pay2win. Skoro grę pobieramy za friko z google play, to czy platnosci wewnatrz gry takze przechodza przez sklep google play? nie mogą zrobić przekierowania na stronę z jakimis płatnościami?

  • avatar
   Vengir
   -9
   To ryzykowne posunięcie moim zdaniem. Niektórzy prędzej zrezygnują zupełnie z Fortnite'a na Androidzie niż zainstalują coś spoza sklepu.
   • avatar
    Fourth Illusion
    -10
    To jest dopiero cebula...
    • avatar
     jacorf
     -10
     2 mln dolarów dziennie? A nie np 2 miliardy? To co będzie za 100 lat? Zabraknie pieniędzy na rynku?