Ciekawostki

Fotowoltaika na balkonie. "Fotobalkonika" obniży rachunki?

przeczytasz w 1 min.

Fotobalkonika, czyli fotowoltaika na balkonie. Takie rozwiązanie oferuje od teraz Energa Obrót. Montaż paneli fotowoltaicznych na barierkach balkonów może zdaniem spółki przyczynić się do wyraźnego obniżenia rachunków za energię elektryczną.

Instalacje fotowoltaiczne wśród odbiorców prywatnych to przede wszystkim instalacje montowane na dachach domów jednorodzinnych. Coraz większą popularność zyskują jednak rozwiązania dedykowane mieszkańcom bloków. Mowa tu zarówno o instalacjach montowanych na dachach budynków, jak i fotowoltaice balkonowej.

Energa Obrót przygotowała dla swoich klientów rozwiązanie, które nazywa "fotobalkoniką". Instalacja fotowoltaiczna na balkonie ma zdaniem firmy przyczynić się do oszczędności na poziomie od 21 do 40 proc. na rachunkach za energię elektryczną w skali roku.

Proces zakupu instalacji fotowoltaicznej na balkon wydaje się być przyjazny klientom. Energa Obrót informuje, że klient nie płaci za wycenę inwestycji i przygotowanie indywidualnej oferty. System montażowy do "fotobalkoniki" jest dostosowany do montażu paneli fotowoltaicznych pod kątem 90 stopni, równolegle do balkonowych barierek.

Fotowoltaika na balkonie. Sposób na niższe rachunki

– Fotobalkonika to innowacyjne rozwiązanie, które ma potencjał zmienić rodzaj energii elektrycznej, z jakiej korzystamy w naszych domach. Dzięki niemu można zmniejszyć zależność od tradycyjnych źródeł, a także przyczynić się do ochrony środowiska. To również doskonała okazja do zaoszczędzenia na rachunkach za prąd. Energa Obrót oferuje różnorodne rozwiązania, które można dostosować do indywidualnych potrzeb – mówi Aleksander Chołodnicki, dyrektor Departamentu Marketingu i Produktów Energi Obrotu.

Instalacja fotowoltaiczna na balkonie, oferowana przez Energę Obrót, ma posiadać 25 lat gwarancji na wydajność oraz pięć lat gwarancji na sam montaż. Klienci otrzymują też roczne ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej na koszt spółki. Aby zainstalować fotowoltaikę na balkonie, konieczne jest posiadanie zgody wspólnoty lub spółdzielni oraz gniazda elektrycznego na balkonie.


Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  czyzol2
  6
  Moze jakies konkretne dane ? Symulacja itd
  • avatar
   pierwek
   4
   brednie- z jednego panela ustawionego pionowo co tam można wycisnąć? powiedzmy że balkon jest ustawiony idealnie na południe i jest mocny czyli ma 500W to z takiego panela ustawionego pionowo można wyciągnąć około 250-300kWh energii ROCZNIE czyli jakieś 1/8 rocznego zapotrzebowania na prąd mieszkania w bloku.
   • avatar
    Witalis
    3
    Ja kupiłem w zeszłym roku panel 410 Wat w piku za 730 zł i falownik chiński 350 Watowy za 250 zł i jakoś to działa... w ciągu roku około 200 kWh wyprodukowało więc przy dzisiejszej cenie 0,91 gr za 1KWh można powiedzieć że jakieś 140...160 zł ale nie to jest istotne, istotne jest to, że do magicznego przekroczenia 3000 KWh=3 MWh zabrakło mi 30 KWh więc jeszcze w tym roku mi coś tam dopłacą ale od przyszłego zastanawiam się nad 2-gim panelem.
    • avatar
     gormar
     2
     Z tego co się orientuje to takiej instalacji w bloku nie możemy podłączyć do sieci. To wszystko jedynie na autokonsumpcję. Jeżeli ktoś ma bloku klimatyzator i odpowiednio skonfiguruje system to może i coś zaoszczędzi. W innym wypadku to raczej tylko tyle ile przez te kilka godzin zużyje lodówka i zamrażarka (maks 200W przez 4-8 godzin).
     • avatar
      piomiq
      2
      "ma posiadać 25 lat gwarancji na wydajność"
      Znaczy na co ta gwarancja, że będę miał słonecznie dni przez 25 lat i instalacja będzie wydajna?

      A gdzie cena, albo przynajmniej jej przedział.
      • avatar
       MokryN
       1
       Czy jest w stanie ktoś to policzyć? Koszt paneli, instalacji, baterii (ile do tego doszło ulgi podatkowej, innymi słowy faktyczny koszt panela) itd. Jakie ma być na słonecznienie, ile to faktycznie wyprodukuje energi
       • avatar
        Felipesku
        1
        To by było opłacalne jedynie z magazynem energii a te na nasze realia są zbyt drogie
        • avatar
         WacławLotniskowiec
         -4
         Nazywam się Wacław Lotniskowiec i jestem międzynarodowej sławy ekspertem rynku kryptowalut!!!
         Właśnie pisze do was z lotniska ponieważ Lecem na iwenta do Los Angeles a potem lecę do Nowego Jorku a potem lecę do Tokjo a z Tokjo lecę do Hong Kongu a potem lecę do Tajpej a potem do Sydnej i Pertf i za dwa miejsce wracam do domu do Polszy.
         Pewnie zastanawiacie zjazd tyle hajsu ze latam po całym swiecie!!!! To proste!!!!! Zarobiłam trylion dolarów w ciągu jednej setnej sekundy na chandlu kryptowalutami!!! Ty tesz możesz take kasieure zarobic!!!! Mam dl a ciebie linka do aplikacji Crypto com gdzie będziesz mógł bezpiecznie kupić kryptowaluty!!!! Klikaj teraz bo nie ma czasu w tym momencie!!!
         Uwaga blek frajdej i cyber mandej w jednym!!!
         Milion dolarów dla każdego kto kilka w link a TERAZ!!!
         Rejestruj zjs w Crypto com i przejdź proces KYC. Zamawiaj minimum czerwona karta ruby a otrzymasz a z 25$ w cro!!!! KilikN ziomal po prostu klikając bo nie mam czasu !!! Xzas fo pieniądz!!! KLIKAJ!!!
         https://crypto.com/app/jjey2xxs9c
         • avatar
          Marek1981
          -6
          Kiedyś autorzy tekstów potrafili zastanowić się nad tekstem przed jego wypuszczeniem. pv i wiatraki nie powodują obniżenie rachunków a podwyższenie. Pamiętam jeszcze te czasy gdy nie było pierdzielenia o tym badziewiu a energia była po 13-15gr/1kWh a z opłatami wychodziło ok 24gr. dzisiaj ponad złotówke po zamrożeniu cen a węgiel tylko 40% droższy. Więcej niestabilnych źródeł tym cena będzie wyższa. A możemy brać energie z ziemi