Laptopy

Freescale atakuje rynek netbookiem z Androidem

przeczytasz w 1 min.

Firma Freescale Semiconductor, która jeszcze kilka lat była częścią koncernu Motorola planuje wypuszczenie na rynek tanich netbooków kosztujących około 100 dolarów. Producent zapowiada, że urządzenie ma być oparte na systemie operacyjnym Google Android, ale przewidziana została możliwość instalowania systemów operacyjnych Phoenix, HyperSpaceXandros.

‘Sercem’ netbooka będzie wykonany w technologii 65nm, autorski procesor i.MX515 oparty na architekturze ARM Cortex-A8. Układ ma pozwalać na odtwarzanie plików video w rozdzielczości 720p. Niestety nie znamy jeszcze jego rzeczywistych osiągów.

Atutem przemawiającym za kupnem netbooka od Freescale na pewno jest cena. Najtańsze tego typu urządzenia kosztują w okolicach 200 dolarów. Niestety niska cena wymusza gorsze wyposażenie – urządzenie będzie wyposażone jedynie w kartę WiFi (bez modułu do połączeń 3G). Wkrótce możemy spodziewać się bardziej szczegółowych informacji na temat projektu Freescale Semiconductor.

Netbook ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2009 roku.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mICh@eL
  0
  Pierwszy :E

  Ciekawe czy te płynne 720p to prawda i czy na prawdę będzie tak tani :D
  • avatar
   19arek93
   0
   Netnbook za 300zł :>
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    I taki netbook ma sens! Wystarczający do podłączenia się do sieci i surfowania oraz całkiem wygodnego pisania tekstów. Po co komu coś trochę mniejszego od Notebooka o podobnej cenie?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     To zależy od rodzaju kodeka zastosowanego do kompresji takiego filmu. Podejrzewam że o H.264 można zapomnieć, bo i core 2 duo się przy nim poci. Ale starsze powinien uciągnąć bez problemu.