Gry

Wojna na Ukrainie, Frogwares i środkowy palec dla Rosjan

przeczytasz w 2 min.

Ukraińskie studio Frogwares z oczywistych względów nie ma ostatnio szczególnie korzystnych warunków do pracy. Mimo tego chce działać dalej i zaplanowało Project Palianytsia.

Studio Frogwares zapowiada nową grę, Rosjanie jej nazwy nie wymówią

Za naszą wschodnią granicą działa sporo ekip zajmujących się grami. Ostatnio wiele mówiło się na temat GSC Game i S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, ale o chwilę uwagi prosi również Frogwares. Gdyby ktoś w pierwszej chwili nie kojarzył to przypomnijmy, że jest to już całkiem doświadczony zespół, który lubuje się szczególnie w przygodówkach. Ma na swoim koncie między innymi The Sinking City oraz kilka produkcji z serii Sherlock Holmes.

Czym zajmuje się aktualnie? Jak się okazuje, nową grą o tytule Project Palianytsia. Jej zapowiedź, właśnie teraz, ma być również pewnym gestem w stronę rosyjskiego agresora. Oczywiście wyłącznie symbolicznym. Palianytsia to nazwa tradycyjnego chleba ukraińskiego, a jednocześnie słowo, z którego wymówieniem ogromne trudności mają Rosjanie.

„Ujawniamy grę teraz i w ten sposób, aby pokazać ludziom, że idziemy dalej, a także jako wyraźny środkowy palec dla tych, którzy myśleli, że mogą po prostu wjechać do naszego kraju mając nadzieję, że zakłócą i zrujnują nasze życie.” - Sergey Oganesyan, marketing manager w Frogwares

Project Palianytsia to też przygodówka

Póki co nie otrzymaliśmy wielu konkretów dotyczących samej rozgrywki. Wiadomo jednak, że także Project Palianytsia (nie jest to finalny tytuł, ale tak mocne akcentowanie słowa palianytsia sugeruje, że ono powinno pozostać) będzie grą przygodową. Podobno mroczną z elementami horroru, a zarazem fabułą osadzoną w epoce wiktoriańskiej.

Co istotne, Project Palianytsia nie jest projektem, który wcześniej znajdował się w planach, studio Frogwares musiało pewne sprawy przewartościować i w efekcie zrodził się nowy pomysł. Padają stwierdzenia, że Project Palianytsia będzie nieco bardziej uproszczoną produkcją względem poprzednich gier tej ekipy. Przygotowaną w takim stopniu, na jaki pozwalają obecne realia na Ukrainie i fakt, że niektórzy członkowie Frogwares mieli przystąpić do walki lub niesienia pomocy humanitarnej.

Latem powinno pojawić się więcej informacji na temat przygotowywanej gry. Można oczekiwać przynajmniej ostatecznego tytułu oraz listy platform docelowych.

Źródło: @Frogwares, videogamer

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  .NiemenCrystal.
  0
  Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
  niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
  • avatar
   oreonoreon
   -5
   Gdzie są te komentarzowe cierpy, że blog technologiczny, że nie wojna, i takie tam pierdy z konfederacji.
   • avatar
    Goldengecko
    0
    Kiedy będą artykuły o sukcesach rosyjskiej armii myślałem że Benchmark to obiektywny serwis
    • avatar
     Andrettoni
     0
     Nie ma komentarzy, bo to smutne. Ponad 20% terytorium Ukrainy jest zajęte. PKB spadło o 75%, miliony ludzi uciekło za granicę. Żadne gry, wiersze, pieśni i propaganda tego nie zmienią. Nawet jeśli zginie 200 mln Rosjan i zniszczonych będzie 1 milion rosyjskich czołgów, a Rosjanie dalej będą na terytorium Ukrainy, to Ukraińcy dalej nie będą mieli domu. Wojna trwa już 8 lat i ludzie, którzy wyjechali z Krymu mają nowe domy, część dzieci stała się dorosła itd. Przeszłość się stała. Nikt tego nie naprawi. Zabici to zabici i nikt ich nie wskrzesi. This is sad, very sad only.