Gry komputerowe

Frostpunk - nowa ambitna gra twórców This War of Mine

przeczytasz w 1 min.

Raz jeszcze zawalczymy o przetrwanie. Tym razem jednak to nie wojna jest naszym wrogiem, a mroźna pogoda.

Ekipa 11 bit Studios udowodniła za sprawą This War of Mine, że potrafi robić genialne gry z niezwykłym klimatem i unikalną mechaniką. Teraz kreatywni Polacy powracają z zupełnie nowym tytułem – poznajcie Frostpunk.

Frostpunk to kolejny ambitny tytuł w portfolio 11 bit Studios. Po raz kolejny zawalczymy o przetrwanie. Naszym wrogiem nie będzie jednak wojna, lecz aura, a konkretnie – mróz. Jak mówią twórcy: „w porównaniu z This War of Mine przesuwamy pewne granice jeszcze dalej, ale nie komentujemy rzeczywistości poprzez grę w ten sam sposób jak wcześniej. Kładziemy pod mikroskop ludzką naturę, aby zapytać co stanie się, gdy ludzie zostaną postawieni na krawędzi”.

Survival polskiego studia przedstawi historię społeczeństwa, które walczy z niskimi temperaturami, a przede wszystkim – z własnymi słabościami. Znów czeka nas emocjonalna batalia, w której nie ma łatwych decyzji. Typowe elementy gatunku (jak gromadzenie surowców) zejdą na drugi plan, ale oczywiście będą obecne. I… to by było na tyle, jeżeli chodzi o to, co wiemy na temat Frostpunk. Na pocieszenie mamy jeszcze zwiastun:

Premiera gry Frostpunk planowana jest na przyszły rok. Platforma docelowa: PC.

Źródło: 11 bit Studios

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bono32801
  6
  Platformówka czy FPP/TPS?
  • avatar
   gural23
   5
   Co jak co ale za to studio trzymam zawsze zaciśnięte mocno kciuki. This war of mine było bardzo udaną produkcją a także dodatek little ones!