Zasilacze

FPS Hydro PTM+ - zasilacz z chłodzeniem wodnym trafia do sprzedaży (ale tani nie jest)

przeczytasz w 1 min.

Model Hydro PTM+ był prezentowany już podczas targów Computex 2017, ale na jego premierę musieliśmy poczekać aż do teraz. Sugerowana cena nie należy jednak do najniższych.

Jakiś czas temu zapowiadaliśmy zasilacz FSP Hydro PTM+, który wyróżniał się wykorzystaniem bloku wodnego. Zainteresowani nietypową konstrukcją już mogą szykować pieniądze, bo nowy model właśnie trafił do sprzedaży.

Hydro PTM+ standardowo może dostarczyć do komputera 1200 W mocy, a podłączenie chłodzenia cieczą pozwala zwiększyć obciążalność aż do 1400 W. Dodatkowym atutem jednostki jest wysoka sprawność energetyczna – sięga ona 92%, co potwierdzono certyfikatem 80 PLUS Platinum.

Producent chwali się również wysoką jakością wykonania. Zastosowana konstrukcja opiera się o topologię DC-DC, a w środku zastosowano komponenty klasy serwerowej oraz dobrej jakości, japońskie kondensatory. Nad bezpieczeństwem jednostki czuwa komplet zabezpieczeń: OCP, OVP, SCP, OPP, OTP.

FSP Hydro PTM+ 1200W

Do chłodzenia elektroniki wykorzystano 135-milimetrowy wentylator z łożyskiem olejowym (FDB) – do 50% obciążenia pozostaje on wyłączony i nie generuje nawet najmniejszego hałasu. Blok wodny pozwala dodatkowo schłodzić komponenty, a tym samym zwiększyć obciążalność jednostki (nie jest jednak niezbędny do działania zasilacza).

Na uwagę zasługuje też długie, całkowicie modularne okablowanie oraz… podświetlenie RGB LED (zgodne z systemem ASUS Aura Sync).

Specyfikacja zasilacza FPS Hydro PTM+ 1200W

 • moc: 1200 W (z możliwością zwiększenia do 1400 W)
 • sprawność: 80 PLUS Platinum (do 92%)
 • okablowanie: w pełni modularne
 • wentylator: 135 mm (FDB)
 • zabezpieczenia: OCP, OVP, SCP, OPP, OTP
 • dodatkowe: blok wodny, podświetlenie RGB LED
 • wymiary: 150 x 200 x 86 mm

FSP Hydro PTM+ 1200W

FPS Hydro PTM+ 1200W został wyceniony na 700 dolarów, więc nie należy do najtańszych propozycji. Pierwszych 500 kupujących otrzyma jednak dwa ciekawe bonusy – oplecione kable oraz zestaw chłodzenia Bitspower AiO.

Źródło: FSP

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  3
  trzeba zaznaczyć, że cieczą chłodzone jest PCB od dołu, więc trochę jak backplate z chłodzeniem cieczą do kart graficznych, trochę daje, lecz nic o co by się zabijać.

  Dla RGB też go kupować raczej nie będą.
  • avatar
   Finear
   1
   https://www.youtube.com/watch?v=unvx3sKmmbg

   nie warto
   • avatar
    kitamo
    1
    Sensu to ma tyle co stawianie obudowy komputera w misce z 2 cm wody - efektowne ale nie efektywne.
    • avatar
     AndreoKomp
     1
     Skoro chłodzenie wodne zawitało już w zasilaczu, to może w końcu jakiś producent kart graficznych postanowi stworzyć specjalną serię kart graficznych z fabrycznie zamontowanym chłodzeniem wodnym. Brakuje czegoś takiego na rynku. Ręczne robienie chłodzenia wodnego dla kart graficznych jest kompletnie nie opłacalne kiedy trzeba kupić wszystko osobno.
     • avatar
      Zwis88
      0
      Jeszcze dodam, że nie sposób chłodzenia a jakość wykonania elementów się liczy, co mi z karty graficznej, która będzie miała 4 kilogramowy cooler z jakimś quadro kopterem, skoro jak się ma coś tam spalić to nic to nie pomoże. Przykład: stara serwerowa płyta foxconn-u, która tam 15 lat temu kosztowała majątek, do dziś zapiernicza w serwerze u nas w firmie, nikt tam nie zaglądał od wieków, temperatury tego są takie że nie trzeba kaloryfera odkręcać bo bije gorącem na biuro, działa? Działa, dzień noc latami, podejrzewam że tam na elementach poszczególnych 100 stopni to mało będzie
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Dla mnie przerost formy nad treścią. Jeżeli ktoś już nie chce dziadować na PSU to polecam Seasonica z certyfikatem Titanium. Sprzęt jest nieziemski.