Pamięć RAM

Futurystyczne pamięci G.Skill z chłodzeniem ThermalTake RamOrb już dostępne w Polsce

przeczytasz w 1 min.

G.Skill, producent wysokiej jakości pamięci RAM, przedstawił dwa nowe zestawy Dual Channel DDR3. Moduły z serii GT1 wyposażone zostały w chłodzenie ThermalTake RamOrb. G.Skill GT1 to dwukanałowe zestawy, składające się z modułów po 2GB każdy. Kości osadzono na 6-warstwowym PCB. Nowa seria dedykowana jest płytom głównym obsługującym procesory Intela. Szczególny nacisk położono na optymalizację pod kątem chipsetów nVIDIA 7xxi.

Aktywny układ chłodzenia ThermalTake RamOrb oparto o dwa aluminiowe radiatory połączone za pomocą ciepłowodu. Nagromadzone ciepło rozpraszane jest przez 50-milimetrowy, podświetlany na niebiesko, wentylator. Użytkownik sam decyduje o nachyleniu rurki z wentylatorem.

Są już dostępne moduły PC3-14400 oraz PC3-16000. Pierwszy z nich pracuje z częstotliwością 1800MHz i opóźnieniami 8-8-8-21, drugi natomiast taktowany jest nominalnym zegarem 2000MHz, przy timingach 9-9-9-24. Napięcie zasilania w obu przypadkach wynosi 1,9V.

Pamięci G.Skill z serii GT1 dostępne są już w Polsce i kosztują, odpowiednio, 1199 zł za model PC3-14400 oraz 1499 zł za model PC3-16000. Wszystkie pamięci G.Skill objęte są wieczystą gwarancją producenta.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  Wszystko fajnie ale jeszcze troche będziemy chłodzić kondensatory ciekłym azotem :|
  Co będzie następne z aktywnym chłodzeniem?! Włącznik komputera?
  • avatar
   mufyn
   0
   Ciekawe pamięci, a konkretnie sposób ich chłodzenia.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    już wyobrażam sobie charchot zajechnych 50 mm wiatraczków w ilości sztuk np. cztery ..... ojjjej
    • avatar
     shamoth
     0
     tak... tylko ze jeśli będą one tak montowane to grawitacyjnie ciepła zawartość ciepłowodu będzie się przemieszczać tam gdzie nie ma radiatora z wentylem...
     już lepszą konstrukcją był by dwustronny ciepłowód w kształcie "/0\" albo jak kto woli przypominającą krzywą rozkładu gausa z wentylem i radiatorem po środku w najwyższej części ciepłowodu... taka konstrukcja była by najwydajniejsza w desktopach ale i w tower by to pracowało...
     albo przynajmniej by zamknęli ten ciepłowód jak już chcą dawać radiator krawędziowo co by w towerach skutkowało zamkniętym obiegiem cyrkularnym z pompą ciepła w formie rozgrzanej pamiątki...
     w tej formie raczej bym za to nie zapłacił...
     • avatar
      Szymon331
      0
      Dla mnie pamięci mogą mieć dowolnej wielkości chłodzenia ale pasywne. Wiatrak+pamięci? Nie, to lekka przesada. (wydajność natomiast godna uwagi)