Karty graficzne

Galaxy GeForce GTX 780 HOF: biała karta z mocnym chłodzeniem dla overclockerów

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Karta ma wyróżniać się bardzo wysokimi taktowaniami, dzięki którym zaoferuje ona wyższą wydajność od modelu GeForce GTX Titan.

Galaxy GeForce GTX 780 HOF karta graficzna zdjęcie opakowanie

Firma Galaxy głównie słynie z produkcji kart graficznych, z których flagowe konstrukcje należą do serii Hall of Fame (HOF) – wyróżniającej się mocno podniesionymi taktowaniami, wydajną sekcją zasilania oraz śnieżnobiałym laminatem. Nie inaczej będzie w przypadku nadchodzącego GeForce'a GTX 780.

Galaxy GeForce GTX 780 HOF bazuje na białej płytce drukowanej, na której umieszczono procesor graficzny Kepler GK110 z 2304 rdzeniami CUDA oraz 3 GB pamięci GDDR5 384-bit firmy Elpida. Co prawda dokładne taktowania karty jeszcze nie są znane, niemniej jednak na pewno będą one solidnie podniesione – w razie potrzeby można aktywować dodatkowy profil BIOS, a tym samym jeszcze bardziej zwiększyć zegary. Nieoficjalnie mówi się tutaj o wydajności przewyższającej model GeForce GTX Titan.

Na uwagę zasługuje również 10-fazowa sekcja zasilania o obciążalności prądowej 480 A – składa się ona m.in. z wysokiej jakości tranzystorów mocy PowerIRtage IR3553M i MagnaChip MDU3603 oraz tantalowych kondensatorów. Za 8-fazowe zasilanie układu graficznego odpowiada układ CHiL 8318, natomiast za 2-fazowe pamięci układ CHiL uP6210AG. Wymagających overclockerów powinny zainteresować punkty pomiarowe napięć rdzenia, pamięci i złącza PCI-Express.

Chłodzeniem akceleratora zajmuje się potężny cooler z aluminiowym radiatorem, czterema niklowanymi rurkami cieplnymi oraz dwoma dużymi wentylatorami. Z kolei na sekcji zasilania zainstalowano mniejszy radiator.

Na śledziu udostępniono wyjścia DVI-D, DVI-I, HDMI i DisplayPort, a także wcześniej wspomniany przełącznik BIOS-ów. Nieco dalej znalazły się jeszcze dwa złącza SLI oraz dwa 8-pinowe gniazda dodatkowego zasilania – również i one mają biały kolor.

Niestety jeszcze nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie Galaxy GeForce GTX 780 w wersji HOF trafi na sklepowe półki. Można podejrzewac, że nie będzie ona należeć do najtańszych konstrukcji ;)

Źródło: ChinaDIY, Expreview

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Powiem tak, Titan to jest inaczej GTX 780 Ultra, czyli troszke nowsza kontrukcja na tym samym chipie. Ale mogą sie zdarzyć normalne 780 które są w stanie sie zblizyć wydajnością po OC. Identycznie było przy serii Gf 8800, ehh to były karty wytrzymywały wszystko.

  Galaxy - miałem 3 karty, niezłe, polecam.
 • avatar
  Konto usunięte
  Powinni się postarać o backplate, znacznie poprawia wygląd karty i dodatkowo odprowadza ciepło. Nie rozumiem czemu to jeszcze nie jest standardem w produktach za taką cenę.
 • avatar
  Konto usunięte
  Podoba mi się ta karta.Ciekawe jaka będzie cena?
 • avatar
  wdowa94
  Co to za fuszera w 4 od końca zdjęciu?
  Przecież ten scalak w lewym dolnym rogu to totalna fuszera!
 • avatar
  Rebal
  No są... są...piękne zdjęcia grafiki, pewnie chuja rozumiecie co tam się znajduje bo poza wejściem do wtyczki, GPU i chłodzenia nie macie bladego pojęcia co do czego służy, mogą być najprzecudniejsze i piękne coolery ale nie pomoże wam to zrobić 100% mocy, po dwóch latach grafika padnie więc nie robił bym sobie nadziei tylko brał pierwszą lepszą, referenta i jebać tych cwaniaków od marketingu bo tylko robią wam ciemnym wodę z mózgu.
  -12
 • avatar
  Konto usunięte
  Wygląda potężnie ;]
 • avatar
  Lukson
  Zastanawiam się za co są / były odpowiedzialne nie wlutowane elementy.
 • avatar
  mjwhite
  czasami na przykład są inne kości pamięci(producent, pojemność, taktowanie) które wymagają np. innego napięcia i prądu zasilania więc stosuje się inne i/lub więcej rezystorów kondensatorów itp. lub tranzystory/czy drivery do nich.

  Puste pola po elementach absolutnie nie świadczą o wybrakowaniu karty.
 • avatar
  carroarmato
  Ja zwykłego referenta z palcem podkręciłem o 75mhz i da radę więcej , bo tylko lekko podniosłem napięcie, jedyny minus to zwiększanie obrotów wentylatorów by boosta nie blokowały temperatury, u mnie boost poszedł na ponad 1ghz spokojnie po oc Tak jak w testach było ludzie kręcili kartę o wiele więcej, ale samemu trochę strach grzebać :) by czegoś nie popsuć. Po lekkim oc spokojnie przekroczyłem barierę 12k pkt w 3d11. Przy wersji z niereferencyjnym chłodzeniem można spokojnie przegonić tytana po oc. Podkręcony referent da mu radę.
 • avatar
  wdowa94
  Biały laminat z czarnym nadrukiem technicznym- PRzecież to najpiękniejsze PCB jakie w życiu widziałem na monitorze!
 • avatar
  Konto usunięte
  Przypomina mi on tego GTX 680 Extreme zrobionego przez Zotaca...
 • avatar
  wojtas1613
  Poczekajmy jeszcze troche i karty beda zasialne z sieci 420V:DDDDD