Smartfony

Galaxy S8 ma być pierwszym smartfonem z Bluetooth 5.0

przeczytasz w 1 min.

Względem obecnie stosowanego standardu, Bluetooth 5.0 przynieść ma kilka istotnych poprawek.

Technologia Bluetooth nie jest już w urządzeniach mobilnych najważniejsza, ale dla niektórych to wciąż istotny dodatek. Zapewne dlatego też jest ciągle rozwijana. Nowy standard Bluetooth doczekać ma się popularyzacji już w przyszłym roku, między innymi za sprawą Galaxy S8.

Wedle sammobile, to właśnie on będzie pierwszym smartfonem wyposażonym w Bluetooth 5.0. Mowa tutaj o redakcji zazwyczaj bardzo dobrze poinformowanej w kwestiach związanych z produktami koreańskiego producenta, a zatem trudno w przywoływane doniesienia nie wierzyć.

Dla korzystających z Bluetooth to bez wątpienia dobre wieści. Bluetooth 5.0 przynieść ma względem obecnie wykorzystywanego standardu sporo udoskonaleń. Te najważniejsze to z pewnością czterokrotnie większy zasięg i dwukrotnie wyższa prędkość przesyłania danych. Poza tym Bluetooth 5.0 radzić ma sobie zdecydowanie lepiej w bliskości sieci Wi-Fi czy LTE oraz stanowić zauważalnie mniejsze obciążenie baterii.

Warto dodać, że sammobile wyraźnie zaznacza, iż mówi o smartfonach. Bardzo prawdopodobne, że przed Galaxy S8 zaprezentowane zostaną urządzenia z innych kategorii, które wykorzystywać będą Bluetooth 5.0. Spodziewać można się ich chociażby na styczniowych targach CES 2017.

Źródło: sammobile

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  arekdbz
  6
  Bez gniazda jack może sobie nawet gotować obiad a i tak mnie nie zainteresuje.
  • avatar
   sn00p
   4
   Z pewnością Bluetooth będzie ostatnim z kryteriów potencjalnych zainteresowanych.
   • avatar
    arekdbz
    1
    Bez gniazda jack może sobie nawet gotować obiad a i tak mnie nie zainteresuje.
    • avatar
     serek25
     1
     Szkoda, że baterii nie będzie miał 5.0, tj. trzymającej 5 dni.
     • avatar
      freezoid
      -2
      Słyszałem że bateria ma być bombowa
      • avatar
       raffal81
       0
       Tak narzekacie na brak gniazda słuchawek i rozumiem, ale jak tak patrzę na siebie, słuchawek użyłem przez ostatnie 5 lat chyba tylko raz, jak zapomniałem zestawu głośnomówiącego. Więc jak widać są tacy co z niego nie korzystają ;)

       Zostawiliby te gniazdo jack, zrobili go trochę grubszego, za to wrzucili 5000mAh i wszyscy by byli szczęśliwi ;)
       • avatar
        1tapir
        0
        Zawsze jak jest przejściówka to traci się sporo na jakości, więc wersja bluetooth 5.0 na pewno wielu użytkowników nie przekona do takiego wyboru. Po drugie sam z doświadczenia wiem, że to się nie sprawdza za dobrze, bo mam słuchawki lepszej jakości, które znacznie lepiej grają bez przejściówki niż z przejściówką.