Gadżety

Oto Garmin fenix 7 - z dotykowym ekranem

przeczytasz w 2 min.

Spodziewaliśmy się, że zobaczymy go wcześniej, ale dopiero teraz Garmin fenix 7 debiutuje – na razie na stronie producenta. Co przygotował on w tej nowej generacji? Ano na przykład dotykowy ekran.

Oto on – Garmin fenix 7 ujrzał światło dzienne

Garmin fenix 7 to najnowsza odsłona multisportowego zegarka – jednego z najbardziej pożądanych na rynku. Jak zwykle cechować mają go równocześnie: nienaganna estetyka, wysoka wytrzymałość i szeroka funkcjonalność. No dobrze, ale przejdźmy już do konkretów… 

Zegarek występuje w trzech rozmiarach: „S” ma wyświetlacz o przekątnej 1,2 cala, standardowy – 1,3 cala, a „X” – 1,4 cala. W każdym przypadku jest on okrągły i dotykowy (!), ale do sterowania można też wykorzystać przyciski. Jego konstrukcja została wykonana z materiałów takich jak włókno szklane czy stal nierdzewna, dzięki czemu nowy fenix jest przystosowany do działania praktycznie w każdych warunkach i gotowy na najróżniejsze przygody. 

Garmin fenix 7 z szeroką ofertą dla aktywnych

Co ma do zaoferowania? Garmin fenix 7 oddaje do naszej dyspozycji pokaźny zestaw aplikacji sportowych, w tym zaawansowane tryby poświęcone narciarzom, surferom, biegaczom, podróżnikom i górskim rowerzystom. Ułatwia również wykonywanie ćwiczeń HIIT, przedstawia wyniki wytrzymałości w czasie rzeczywistym oraz statystyki efektywności. Podpowiada jak trenować i kiedy odpoczywać. 

Na szlaku docenisz obecność czujników ABC, jak również obsługę nawigacji GPS, GLONASS i Galileo. Garmin fenix 7 pozwala też skorzystać z map Topoactive Europe oraz SkiView (ze zjazdami narciarskimi), a do tego wyświetla najważniejsze punkty w najbliższej okolicy (takie jak jadłodajnie czy punkty z pierwszą pomocą). Nie zabrakło też – rzecz jasna – czujnika tętna, pulsoksymetru, monitora snu czy narzędzi do monitoringu energii, oddechu, nawodnienia i ogólnego stanu zdrowia.

Co jeszcze ma do zaoferowania zegarek Garmin fenix 7?

Na aplikacjach sportowych i podróżniczych funkcjonalność zegarka Garmin fenix 7 oczywiście się nie kończy. Niczym rasowy smartwatch oferuje również powiadomienia z telefonu, sterowanie odtwarzaczem muzycznym oraz płatności zbliżeniowie (przez Garmin Pay).

Garmin fenix 7

Jeśli chodzi o czas działania, to sięga on 57 godzin w trybie GPS, 18 dni w trybie zegarka i nawet kilkudziesięciu dni w trybie oszczędzania baterii. 

Liczby podane powyżej dotyczącą standardowej wersji zegarka, ale istnieją jeszcze dwie inne. Mają dopisek Solar i Sapphire Solar – wykorzystują soczewkę solarną, która może wydłużyć czas działania nawet o 16 godzin w trybie GPS lub o 4 dni w trybie zegarka. Ten ostatni wariant dodaje do tego wszystkiego, o czym już wspomnieliśmy, jeszcze wojskową technologię zapewniającą multipasmową łączność satelitarną, wzmocniony, szafirowy panel solarny i ramkę wykonaną z tytanu. 

Ile kosztuje Garmin fenix 7?

Ceny zegarków z rodziny Garmin fenix 7 rozpoczną się od 699,99 euro (fenix 7S) i sięgną 1199,99 euro (fenix 7X Sapphire Solar). Dokładnej daty nie znamy, ale spodziewamy się rychłej premiery.

Źródło: Garmin

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SadSam
  2
  ceny z EUR ? szok
  • avatar
   pikko
   0
   dostępne już są: https://trigar.pl/garmin-fenix-7
   aczkolwiek EPIX jest ciekawszy :)
   • avatar
    Ad_Lou
    0
    cena jak zawsze w przypadku garmina porażająca ;)
    jak ktoś jest realnie zainteresowany niech sprawdzi specyfikację na stronie garmina, bo ta notka tutaj wiele nie wnosi, a rozstrzał w zależności od rozmiaru, użycia solara czy uruchomionych funkcji już jest spory
    • avatar
     MaNiAc
     0
     Trzeba chyba upaść na głowę żeby kupić ten smartUSAwatch z pakietem inwigilacyjnym CIA/FBI za taką kasę, wolę kupić sw tańszego do tysiaka max 1500 i rozwalać je jak dotąd co roku, bo te sw są tak słabe że same się rozpadają.
     • avatar
      pawluto
      0
      Jak zwykle mega drogi...
      • avatar
       MaNiAc
       0
       Bardzo dziękuję redakcji Benchmaraka za usuwanie komentarzy.
       A co do tego smartUSAwatcha z backdoorem z CIA/FBI to trzeba na łeb z wieżowca upaść żeby kupować SW za prawie 6k. Lepszym rozwiązaniem jest kupowanie 'tańszych' i lepszych SW za 1000-1500 i rozwalać je co roku, bo te plastikowe gófna i tak więcej nie wytrzymują. tak więc za jednego SW od G mamy 4 lepsze i nie będziemy ich nosić w sejfie żeby się nie porysowały. SW w cenie laptopa masakra, niech Garmin się goni...