Gry

GC 2009 - Fable III oficjalnie zapowiedziane

przeczytasz w 2 min.

Podczas rozpoczętych wczoraj w Kolonii największych europejskich targach branży elektronicznej rozrywki - GamesCom 2009 Microsoft ogłosił oficjalnie, iż rozpoczęto juz pracę nad Fable III. Prezentacje tego co przyniesie nam trzecia odsłona tej słynnej serii poprowadził sam Peter Molyneux, który zapowiedział tym razem odejście od dotychczasowych schematów gier RPG. Nowa gra skupi się na rządzeniu, a właściwie na wyborach jakie stoją przed władcą. I nie chodzi tu tylko o to jak będziemy rządzić krajem, ale  także w jaki sposób tą władze zdobędziemy. Tym razem bowiem nie wcielamy się z miejsca w króla czy królową, ale musimy sięgnąć po koronę sami. Innymi słowy - naszym pierwszym celem jest przejęcie władzy w kraju rządzonym przez tyrana. Jedyna droga to ogólne powstanie. Aby jednak dokonać przewrotu potrzebne będzie poparcie ludu, które zdobywać mamy nie poprzez wykonywanie różnorakich misji, ale  przez zawieranie sojuszy i paktów. 

Zgodnie z tym co nakreślił Peter Molyneux po przejęciu tronu rozgrywka w Fable III zmieni się diametralnie. Tym razem bowiem nasze działania skupią się na faktycznym rządzeniu. I nie będzie to bynajmniej polegało na jakimś strategicznym zarządzaniu prowincjami, ale raczej na podejmowaniu konkretnych decyzji w sprawach podsuwanych nam przez toczącą się opowieść.

Co ciekawe Peter Molyneux przedstawił dwa filary, na których będzie opierać się rozgrywka w Fable III. Pierwszym z nich jest system osądów nazwany Judgement, który pozwala na podejmowanie decyzji w konkretnych sprawach budując jednocześnie system konsekwencji każdego naszego rozstrzygnięcia. Drugim filarem jest unowocześniony system gestów i wchodzenia w interakcje z otoczeniem nazwany Touch. Dzięki nowym rozwiązaniom w tym zakresie gracz ma mieć możliwość wykonywania zarówno zwykłych, spontanicznych gestów (takich jak choćby podanie ręki) jak i tych bardziej złożonych, które w jakiś sposób powiązane są z tym co dzieje się w naszym otoczeniu. Niestety, na tę chwilę nie za bardzo wiadomo jak to dokładnie ma wyglądać.

Oczywiście wszystkie ujawnione przez Petera informacje są bardziej wstępnymi założeniami Fable III niż jakimiś realnymi rozwiązaniami, które już zostały stworzone i zaimplementowane do gry.  Stąd też należy traktować je z lekkim przymrużeniem. Tym bardziej, że już kilkakrotnie obietnice składane przez Petera Molyneux okazały się jedynie pobożnymi życzeniami. Miejmy jednak nadzieje, że tym razem mu sie uda.
Zgodnie ze zapowiedzią Fable III powinien pojawić się pod koniec 2010 roku.
 

Więcej informacji o gamescom 2009 - targi gier w Kolonii


Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  dwojka mnie nie wkrecila to ta pewnie tez nie wkreci
  • avatar
   XaRaDaS
   0
   I jak zwykle blaszaka ominą. Jedynka była super, a dwójka już nie pojawiła się i pewnie trójka tak samo będzie na Xklocka. Żal normalnie, bo sporo osób by pewnie pograło na PC.