Karty graficzne

GeForce GTS 450 i tylko 512 MB pamięci

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Sparkle oficjalnie wprowadził do swojej oferty kartę GeForce GTS 450 z niereferencyjnym układem chłodzenia, który jest wydajniejszy i cichszy od fabrycznej konstrukcji. Co ciekawe kartę wyposażono w jedynie 512 MB pamięci GDDR5.

  Warto przeczytać:
 

O karcie graficznej Sparkle GTS 450 pisaliśmy już jakiś czas temu podczas premiery całej rodziny GTS 450, ale dopiero teraz producent oficjalne wprowadził ją do swojej oferty. Konstrukcja pracuje z referencyjnymi taktowaniami – 783 MHz dla układu graficznego, 1586 MHz dla rdzeni CUDA oraz 902 MHz (efektywnie 3608 MHz) dla pamięci.

Najciekawsze jest jednak to, że kartę wyposażono w 512 MB pamięci GDDR5 o magistrali 128 bit. To dwa razy mniej niż w przypadku większości GTSów 450. Być może zmniejszeni ilości pamięci pozwoli obniżyć cenę produktu.
 


Za chłodzenie karty odpowiada dwuslotowy układ chłodzenia na który składają się dwa radiatory. Duży radiator umieszczono na pamięciach oraz układzie graficznym, a jego działanie wspomaga 92 mm wentylator z regulacją obrotów PWM. Na sekcji zasilania znalazł się mniejszy podłużny radiator. Według producenta, cały układ chłodzenia zapewnia o 5 procent niższe temperatury oraz o 9 procent cichszą pracę względem fabrycznej konstrukcji. Na śledziu producent umieścił dwa wyjścia DVI oraz jedno mini-HDMI.

Na razie nie wiadomo ile wyniesie cena karty, wiemy za to, że w zestawie otrzymamy aplikacje - MAGIX Video Easy, Supersonic Sled oraz Design Garage 2.
 

Źródło: Sparkle
 

Polecamy artykuły:    
Karta do bicia rekordów - MSI GTX 480 Lightning
20 bezpłatnych aplikacji do Androida
Intel Core i7 970 - potwór wydajności w niższej cenie

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Zawsze mogłoby to być aż 3GB!
 • avatar
  Konto usunięte
  A po co mu więcej pamięci. Taka grafika to i tak jst w sumie dedykowana do grania na 19" monitorach, gdzie 1GB pamięci nie jest niezbędny. Tak samo jak w przypadku 512MB Radeona 5770.
 • avatar
  Konto usunięte
  to nowy król wydajności ple ble ble - to napisałem za geja..... A teraz ode mnie Miałem NV mam AMD i nie żałuję oby dwie firmy są ok ta karta podoba mi się kolorystycznie:)
 • avatar
  Konto usunięte
  No ile oni będą robić tych wariacji ? Tych kart.
 • avatar
  Kamil Myzia
  Od samego początku mógłby być w wersji 512 MB. Mniej pamięci - końcowa cena jest niższa. Z drugiej strony, 1024 MB/1 GB w cenniku, albo na pudełku lepiej wygląda z punktu marketingowego, niż 512 MB ;).
 • avatar
  Szymon331
  Jeżeli ktoś nie chce/nie może grać w Full HD i wystarczy mu 768p (a wiem że na benchmarku są fanatycy mniejszych rozdzielczości) to karta jak znalazł. Byleby była wyraźnie tańsza niż wersja z 1GB bo obcięcie połowy pamięci bez ucięcia kosztów to głupota.
 • avatar
  jeomax.co.uk
  "Najciekawsze jest jednak to, że kartę wyposażono w 512 MB pamięci GDDR5 o magistrali 128 bit. To dwa razy mniej niż w przypadku większości GTSów 450."

  Panie Autor, zaimek wskazujacy "to" odnosi sie do ostatnio uzywanego rzeczownika na liscie, tak wiec z kontekstu wynika, ze "to dwa razy mniej" dotyczy magistrali, czyli jakoby "wiekszosc GTSow 450" miala szyne 256-bit.

  Poprawnie powinno brzmiec chocby tak: "To dwa razy mniej pamieci(...)".
 • avatar
  assistant
  Piszecie że 512MB odpowiednio..może od razu 256 MB i gramy w 800x600 ?
  1GB akurat na tej karcie i rozdziałce FullHD np. w GTA4 na bank lepiej da radę niż 512 MB.
  To że kogoś stań na monitor FullHD to nie znaczy że na GTX580 ;]