Komputery

Słabszy komputerek Gigabyte BRIX z bezgłośnym chłodzeniem

przeczytasz w 1 min.

Najnowszy przedstawiciel serii BRIX sprawdzi się w mniej wymagających zastosowaniach.

Gigabyte BRIX GB-BXBT-2807 komputer mini-PC

Gigabyte pochwalił się nowym komputerkiem z serii BRIX. Tym razem jest to jednak słabszy model, który wykorzystuje pasywny system chłodzenia.

Nowy model nosi oznaczenie GB-BXBT-2807 i ma odmienione wzornictwo względem poprzednich wersji. Z przodu obudowy wyprowadzono port USB 3.0, z boku złącze audio i wyjście VGA, natomiast z tyłu dwa porty USB 2.0, wyjście HDMI i złącze sieciowe RJ45. Na uwagę zasługuje też możliwość powieszenie urządzenia na uchwycie VESA 75/100.

Komputerek bazuje na procesorze Intel Celeron N2807, który oferuje dwa rdzenie o taktowaniu 1,58 GHz (2,16 GHz w trybie Turbo) i zintegrowany układ graficzny HD Graphics. Do jego chłodzenia wykorzystano spory radiator. Ponadto producent udostępnił miejsce na moduł pamięci DDR3L-1333 SO-DIMM i dysk twardy 2,5 cala SATA 3 Gb/s.

Gigabyte BRIX GB-BXBT-2807 komputer mini-PC

Za łączność odpowiada gigabitowa karta sieciowa oraz bezprzewodowa Wi-Fi 802.11 b/g/n z Bluetooth 4.0. Całość ma wymiary 56,1x 107,6 x 114,4 mm.

Specyfikacja komputera Gigabyte BRIX GB-BXBT-2807:

  • procesor: Intel Celeron N2807
  • grafika: Intel HD
  • pamięć RAM: 8 GB DDR3L-1600 SO-DIMM
  • dysk HDD: brak (2,5 cala SATA 6 Gb/s)
  • sieć: Gigabit Ethernet, Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0
  • złącza na obudowie: audio, 2x USB 2.0, USB 3.0, HDMI, RJ45
  • dodatkowe: Kensington Lock, VESA 75/100

Cena i data sklepowej premiery urządzenia jeszcze nie jest znana.

Źródło: Gigabyte, FanlessTech

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    zakius
    5
    ze skrajności w skrajność, najpierw potwór, który nie chce być cichy nawet w pełnowymiarowym pudle, a teraz kalkulator...
    czy na prawdę tak ciężko dać coś, co będzie nadawało się do czegoś poza (mozolnym) uruchomieniem worda, a wyc tez nie będzie?
    podpowiem: jakiś desktopowy pentium (jakby iris pro do niego dali to już w ogóle...)
    • avatar
      mbe13
      2
      Ale s.it. Do takich pudełek właśnie najlepiej nadaje sie APU AMD...
      • avatar
        Franz
        -2
        Cały czas nie rozumiem, czemu Benchmark tak promuje te pudełkowe komputerki - przecież to kompletna nisza i niewiele osób się zdecyduje na zakup.
        Jak ktoś szuka niewielkiego, niezbyt wydajnego komputerka do internetu, maili i pakietów biurowych to za tyle samo i wygodniej (mobilność) można nabyć laptopa (do kostki często trzeba jeszcz dokupić części, monitor klawiaturę i myszkę) i właśnie większość tak robi.
        Z kolei te mocne konfiguracje w kostkach też nie są konkurencją dla pełnowymiarowego PC - ograniczone możliwości zmian i konfiguracji, a cena często na tym samym poziomie - a nie wierze, że nie znajdzie się u większości ludzi miejsce na małą obudowę standardowego Pc-eta opartego na jakiejś małej płycie głównej, jak już komuś bardzo zależy na rozmiarach.
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          Wszystko zależy od ceny. Jeżeli dałoby zmieścić do ok. 1000 zł wraz z dyskiem (tutaj akurat dobrze, że nie dali, bo można wg potrzeb wsadzić mniejszy SSD, albo większy HDD), to myślę, że pasuje jak znalazł do nisko-wydajnej stacji roboczej montowanej jako VESA tj. Linux, programowanie w Vimie, Emacsie, czy ew. Eclipse (RAMu jest wystarczająco dużo, gorzej z CPU), czy cokolwiek co nie wymaga dużej mocy obliczeniowej. Z takim SSD to zupełnie cisza.