Internet

Tego mi w Gmailu brakowało

przeczytasz w 2 min.

Gmail doczeka się wkrótce istotnych zmian, które docenimy przede wszystkim wtedy, gdy używamy tej poczty do komunikacji wewnątrz firmy.

Gmail zrobi porządek z kontaktami

Choć dziś królują komunikatory pokroju Messengera i WhatsAppa, to maile wciąż odgrywają ważną rolę w komunikacji internetowej, przede wszystkim na poziomie biznesowym czy po prostu zawodowym. I chociaż przeglądarkowy Gmail już teraz sprawił, że korzystanie z desktopowych aplikacji pocztowych często mija się z celem, wciąż jest co nieco do poprawy. Na przykład w kwestii kontaktów nie wszystko działa jak należy, a wspominamy o tym, bo wkrótce się to zmieni. 

Gmail wreszcie pozwoli na wygodne przypisywanie niestandardowych nazw do określonych adresów mailowych. Nie chodzi o zmianę u ciebie (to od zawsze możesz zrobić, korzystając z usługi Kontakty), lecz o to, jak dana osoba będzie widziana przez pozostałych odbiorców. W ten sposób możesz na przykład wyróżnić menedżera projektu albo osobę do kontaktu – niestandardowa nazwa będzie widoczna tylko w tej jednej konwersacji. Dodatkowo – kliknij prawym przyciskiem myszy na odbiorcę, a poznasz wszystkie szczegóły na jego temat. 

Gmail nazwa niestandardowa

Na tym nie koniec zmian. Kolejni odbiorcy wiadomości będą wyświetlali się ze swoimi nazwami i indywidualnymi awatarami, dzięki czemu łatwiej będzie się odnaleźć w sytuacji, kto został dodany, a kogo brakuje. Aby uniknąć dublowania, osoby dodane do wiadomości będą odpowiednie oznaczane na liście wyboru. Ciekawostką może być też wyświetlanie ostrzeżenia w sytuacji, gdy do odbiorców dodany zostanie adres spoza kręgu firmowego. Podobnie komunikat pojawi się, gdy potencjalnie popełnimy błąd podczas wpisywania adresu. 

Gmail kreator nowości

Funkcje są biznesowe, więc Workspace i G Suite ma pierwszeństwo 

Jak zwykle, Google będzie udostępniać te funkcje falami. Powinny do ciebie dotrzeć w ciągu kilku najbliższych tygodni, o ile jesteś użytkownikiem biznesowym (czyli korzystasz z G Suite albo Workspace). Nie wiemy jeszcze, kiedy (i czy w ogóle) trafią one do pozostałych użytkowników. 

Źródło: Google, NDTV, Android Central

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  neonowka
  4
  Możliwość zmiany nazwy adresata w wybranym wątku istnieje w Gmailu.... od zawsze, tylko bez dedykowanego GUI, robisz to wprost na liście odbiorców :)
  • avatar
   axelbest
   0
   To ja poprosze o pokazanie mi jednej rzeczy - mam w odbiorczej 500 maili, chce je posortować wg nadawcy. Jak mogę to zrobić bez użycia outlooka/thunderbirda? Tylko proszę nie dawać rad jakie są w necie - że najpierw muszę wpisać nadawcę... Mam setki różnych nadawców, chce mieć tak że najpierw będzie Alina, potem Bogdan, ew. wg nazwisk ale też alfabetycznie.

   Ktoś coś?