Internet

Gmail (oficjalnie) dostępny w trybie offline

przeczytasz w 1 min.

Ostatnie dni są niezwykle pracowite dla Google: Wave przekroczył milion użytkowników, wyszukiwarka doczekała się systemu pracy w czasie rzeczywistym (póki co tylko w USA), raczkuje opcja rozpoznawania obrazków, aż wreszcie zmiany sięgnęły też Gmaila.

Gmail to system kont e-mailowych należących do Google - zdaniem wielu internautów to obecnie najlepsza tego typu usługa na świecie. Właściwie jedynym zarzutem jaki w miarę często pojawiał się wśród użytkowników był brak możliwości przeglądania korespondencji w przypadku sytuacji odcięcia od internetu - co z kolei zdaniem niektórych ilustrowało przewagę programów typu Outlook Express czy Mozilla Thunderbird.

Z dniem dzisiejszym, po roku testów, szanse się wyrównują. Również użytkownicy usługi Gmail będą mogli przeglądać swoją pocztę w trybie offline. W tym celu konieczna jest instacja specjalnej wtyczki Gears (zaś w odległych planach Google mówi o przerzuceniu się na bardziej nowoczesne rozwiązania płynące z technologii HTML 5) i włączenie opcji pracy także w trybie offline'owym. Korespondencja będzie zapisywana w pamięci podręcznej przeglądarki, tam także trafią na przykład odpowiedzi na listy, które przygotujemy będąc odciętymi od internetu.

Usługa wyszła poza fazę testów i niedoróbek, zaś przedstawiony produkt ma charakter finalny. Google podkreśla jednak, że zarówno obsługa systemu w trybie offline, jak i inne możliwości oferowane przez GMail stale będą rozwijane.

Źródło: Official Gmail Blog

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Tyle że nie jest to już usługa BETA, jak sugeruje obrazek ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   "przewagę programów typu Outlook Express czy Mozilla Thunderbird"
   a to nie koniec przewagi, bo używając wersji portable thunderbild ma przewagę chyba już nie do pokonania = tryb online+offline na każdym komputerze. a co na to gmail wymyśli?
   • avatar
    Dwd89
    0
    bezsensu, a co ma mozilla thunderbird wspolnego z gmail ??

    mam zainstalowaną MT i zalozone w tym konto Gmail i działa tak jak powinno, konta na wp i tlenie też działają wiec o co biega ?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Newsem chyba to nie jest, już dawno gmail umożliwiać używanie trybu offline. Wystarczyło wejść do laboratorium, ikonka w prawym górnym rogu i zainstalować :) A jak ktoś chce invite na google wave to piszcie w komentach, ograniczona ilość tylko 6 mam :)
     • avatar
      rszuba
      0
      Mógłbyś mi szawel podesłac jednego invite'a?
      rszuba at gmail.com
      Będę wdzięczny :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Uwielbiam odbierać pocztę w trybie offline ;)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Poproszę zaproszenie na google wava. Z góry dziękuje.