Gry

Godfall to słabe wejście w świat PlayStation 5

przeczytasz w 1 min.

Sprawdziły się niestety dotychczasowe przypuszczenia. Godfall daleko do gry, która miałaby być magnesem przyciągającym do PlayStation 5.

Dziś premiera PlayStation 5 i Godfall, ale tylko dla wybranych

Nie słyszeliście wiele o premierze PlayStation 5? Bardzo możliwe, bo zgodnie z wcześniej przekazanymi przez producenta informacjami konsola trafiła dziś do sprzedaży, ale tylko na kilku wybranych rynkach. U nas głośniej będzie o niej 19 listopada, bo właśnie wtedy odbędzie się polska premiera.

Skoro jednak wybrani gracze mają już możliwość rozpoczęcia zabawy z nową generacją to oddano im do dyspozycji także gry. I tu pojawia się wątek Godfall, a więc pierwszej oficjalnie zapowiedzianej gry na PlayStation 5 i zarazem jednego z tytułów startowych. Nie jest to jednak produkcja na wyłączność tej konsoli, udostępniono ją również na PC. Warto zagrać?

Pierwsze recenzje Godfall nie zachęcają

Niestety sprawdza się bardziej pesymistyczny, ale też nieszczególnie zaskakujący scenariusz. Pierwsze materiały z Godfall wręcz zniechęcały, kolejne miesiące prac i kolejne fragmenty rozgrywki wyglądały już lepiej, ale potencjału na wielki hit nie widzieliśmy. I wiele wskazuje na to, że go tutaj nie uświadczymy.

Pierwsze recenzje Godfall:

 • Shacknews – 7/10
 • GamesRadar – 3.5/5
 • TheGamer – 2.5/5
 • Digital Trends – 2.5/5
 • EGM – 2/5

Recenzenci mający już dłuższy kontakt z Godfall nie wystawiają szczególnie wysokich ocen. Są przy tym dość zgodni w kwestii atutów i mankamentów gry. Do grona tych pierwszych zaliczają przede wszystkim oprawę wizualną oraz dźwiękową i dopracowany system walk. Kuleje niestety fabuła, wiele lokacji określanych jest mianem tych, których potencjału nie wykorzystano (mało w nich atrakcji), a misje poboczne wydają się niekiedy dodane na siłę. Niektórzy wspominają przy tym o pojawiających się problemach technicznych.

Do dnia polskiej premiery PlayStation 5 udostępnionych zostanie zapewne więcej recenzji i materiałów wideo z Godfall. Trudno jednak mieć nadzieję, że znacząco zmienią obecny obraz gry. Planujecie sięgnięcie po Godfall?

Źródło: PlayStation, vg247

Warto zobaczyć również:

Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TrueGamer
  15
  Od razu było widać że ta gra to kapiszon i faktycznie oprócz MM nie ma żadnej fajnej gry która zachęca do kupna ps5 bo nie ma co się oszukiwać DS Remaster to gra dla specyficznego odbiorcy a nie dla wszystkich,wygląd konsoli całkowicie zniechęca do kupna bo przecież to moloch i te panele odstające od reszty tragedia.Wlasnie tak się dzieje jak się osiada na laurach i nie ma się już oka tygrysa.
  Gdyby Sony wydało na start hzd2 i GT7 plus MM byłby sztos a tak jest śmierdząca kupa i taka jest prawda.
  • avatar
   energysnakePL
   7
   Od samego początku było widać, że ta gra jest taka "płytka" :/
   • avatar
    Warmonger
    6
    No cóż... tworzenie gier nie polega tylko na dodawaniu detali graficznych, efektów cząsteczkowych i ray-tracingu :P
    • avatar
     szymcio30
     4
     Przecież nawet tutaj pisaliście, ze to tytuł ekskluzywny na PS5;) Czyli na start PS5 tak naprawdę mamy tylko jedną ekskluzywna grę w która warto zagrac: Spider Mana. Alez Sony zdeklasowało konkurenta
     • avatar
      kitamo
      -1
      Gra ładnie wyglada le raczej niewykorzystany tu potencjał. Mysle ze dla waskiego grona.
      • avatar
       Dragonik
       -6
       Mój komputer z ryzen 7 3800x 32GB ramu i rx 580 jest lepszy niż ta konsola a pól roku temu kosztował mnie 2500zł takżę ten:D Tak zaraz posypią się minusy za prawdę.
       • avatar
        awesome1337
        0
        tak przy okazji to wymaxowana gra w 4k zajmuje 6-8gb vramu (realne zużycie jest mniejsze)
        wiec ten sensacyjny news z przed kilkunastu dni jak już wtedy mówiłem to bzdura, daliscie sie nabrac na marketing