Internet

Wspólne projekty Google i Asus: Urządzenia dla Brillo IoT i niezniszczalny Chromebook

przeczytasz w 1 min.

ASUS i Google wspólnie pracują nad Google Brillo IoT oraz prezentują nowe urządzenie ASUS Chromebook C202

Ogłoszona na targach CES współpraca Google i Asus nabiera realnych kształtów. Wspólne projekty to m. in. sprzęt dla Internetu Rzeczy, pracujący na systemie Brillo IoT, a także reklamowany jako niemal niezniszczalny, Chromebook C202.

Asus, wspólnie z gigantem z Mountain View, chce wykorzystać rozrastający się sektor Internetu Rzeczy (IoT). Osią projektów będzie zapowiedziany w maju ubiegłego roku system operacyjny Google Brillo IoT i protokół komunikacyjny Google Weave. Odrębnym projektem jest nowa linia Chromebook.

Inteligentny dom na Androidzie

Brillo to modyfikacja znanego z komórek Androida, która, korzystając z protokołu Weave, poprzez Wi-Fi i Bluetooth, zapewnia komunikację między urządzeniami IoT. Oznacza to całkowitą kompatybilność sprzętów.

Urządzenia oparte o nowe rozwiązania pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym roku kalendarzowym. Pierwszym z nich jest centralna jednostka dla inteligentnego domu, która połączy smartfona z pozostałymi urządzeniami w sieci.

Podczas targów CES działanie systemu można było sprawdzić na przykładzie oprogramowania ASUS Ai-Cam, zapewniającemu m.in. zdalny monitoring domu.

Chromebook C202: Laptop, którego trudno zepsuć

ASUS zaprezentował także nowego laptopa, stworzonego z myślą o uczących się dzieciach i nastolatkach – ASUS Chromebook C202. Priorytetem była tu wytrzymałość, tak aby sprzęt zachował sprawność nawet w rękach najbardziej żywiołowej młodzieży.

Narożniki wzmocniono gumą, klawiatura jest odporna na zachlapania a konstrukcja na wstrząsy. Producent przekonuje, że komputer spełnia wyśrubowane wojskowe normy odpornościowe i jest najbardziej wytrzymałym laptopem w swojej klasie.

Bateria pozwala aż na dziesięć godzin nieustannej pracy na jednym ładowaniu baterii. Laptop działa na procesorze Intel Celeron N3060 z pamięcią LPDDR3 1066Mhz 2GB lub 4GB. Posiada 16 GB pamięci wewnętrznej. Za grafikę odpowiada karta Intel HD Graphics. Nowego Chromebooka wyposarzono w ekran o przekątnej 11,6" i rozdzielczości 1366x768. Rzecz jasna za pracę urządzenia odpowiada system Chrome OS.

Źródło: Monday PR

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Snack3rS7X
    -1
    "ASUS zaprezentował także nowego laptopa, stworzonego z myślą o uczących się dzieciach i nastolatkach – ASUS Chromebook C202. Priorytetem była tu wytrzymałość, tak aby sprzęt zachował sprawność nawet w rękach najbardziej żywiołowej młodzieży." Buhhahhahahaahahhhhahahh :D Młodzieży! Dla Was laptoka mają! Nie dla Was! Dla tej żywiołowej i tej na bakier z technologią, albo po prostu dla frajerskiej młodzieży :D Myślałem, że dysk Porsche Design to jedyny żart na dziś a tu proszę, redaktor sypie nimi jak z rękawa i mamy odpornego "na wszystko" Chromebooka :D To nic że ma 16GB pamięci jak smartfon, to nic że ma Celerona, ważne, że jest "odporny na wszystko" i - pozwolę sobie dodać za redaktora - "dizajnerski" :D. Nie zapominajcie jednakże o tym, że teraz wujek Google będzie z Wami nawet w nocy :D A swoją drogą ale bym się śmiał jakby im ten Internet Rzeczy nie wypalił :P