Przeglądarki WWW

Google Chrome Art Project: otwórz nową kartę i poznaj nowe dzieło sztuki

przeczytasz w 1 min.

Firma Google ma dostęp do tysięcy dzieł sztuki. Postanowiła zrobić z tego użytek.

Google Art Project

Firma Google nie raz już przekonywała, że sztuka jest dla niej bardzo ważna – wystarczy wspomnieć chociażby o całym projekcie Cultural Institute. Teraz technologiczny gigant postanowił dać temu wyraz w nowym rozszerzeniu do przeglądarki Chrome. 

Google Art Project to dodatek, dzięki któremu bez problemu, co jakiś czas będziemy mogli poznać nowe dzieło sztuki – wystarczy, że otworzymy nową kartę. Dodajmy w tym miejscu, że w zbiorach firmy są tysiące największych dzieł ludzkości, a więc nie ma się o co martwić – szybko się nie znudzimy.

Ile razy dziennie otwieracie nową kartę w przeglądarce? Nie, nie musicie odpowiadać na to pytanie. bez wątpienia jednak nie raz i nie dwa. Z rozszerzeniem Google Art Project za każdym razem kiedy to zrobicie, na ekranie wyświetli się jedno z największych dzieł sztuki takich artystów jak Van Gogh czy Monet. 

Jeśli któreś z nich was zainteresuje, po najechaniu w lewym dolnym rogu pojawią się podstawowe informacje na jego temat. Klikając na nie możecie też poznać szczegóły na temat dzieła i jego autora.

No dobra, ale co z dostępną dotąd pod ręką listą najczęściej odwiedzanych stron? Oczywiście nadal mamy do nich dostęp. Wystarczy kliknąć ikonkę w prawym dolnym rogu.

Rozszerzenie dostępne jest tylko na przeglądarce Google Chrome w wersji desktopowej. Samo oprogramowanie, jak i dodatek, możecie pobrać klikając w odpowiedni link poniżej.

Google Chrome 41 na Windows
Google Chrome 41 na Windows
Google Art Project (rozszerzenie)
Google Art Project (rozszerzenie)

Źródło: SlashGear, Google Art Project

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Bing ma coś podobnego od dawna! Ja mam Bing jako domyślną stronę startową i też codziennie są nowe tapety w tle!
  • avatar
   VEN1963
   0
   bardzo fajny dodatek - zwiedzę i zobaczę to na co nie było by mnie stać i na co życia by brakło. Pamiętać trzeba o jednym że być i zobaczyć na własne oczy to całkiem coś innego - to daje namiastkę tego.
   • avatar
    sethendral
    0
    Mi się inicjatywa podoba! Obrazy od zawsze są częścią kultury i warto je znać dla własnego spokoju. Większość z nas kompletnie się tym nie interesuje (osobiście nie mam bladego pojęcia na temat malarstwa), a jest to wiedza wartościowa. Może zobaczysz obraz, który zapadnie Ci w pamięć, spodoba się, sprawdzisz jego autora, a potem się okaże, iż w Twoim mieście jest wystawa danego malarza i będziesz mieć okazję zobaczyć go na żywo. Jest duże prawdopodobieństwo, że ruszysz się sprzed komputera i złapiesz trochę kultury :).
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Aplikacja OK, ale mam 2 uwagi:

     1. Działa zaczynają się dość szybko powtarzać.
     2. Dzieła pochodzą wyłącznie ze zbiorów amerykańskich muzeów i właściwie dotyczą wyłącznie XIX wieku.

     To powoduje, że wartość edukacyjna aplikacji jest bardzo ograniczona.