Internet

Prywatność - dlaczego Google zachęca dziś do przejrzenia ustawień?

przeczytasz w 1 min.

Google wygląda dziś nieco inaczej niż na co dzień. Pod przyciskami (które z kolei znajdują się pod polem wyszukiwania) pojawił się odnośnik, zachęcający do przejrzenia ustawień prywatności. Nie bez powodu.

Google dołącza do obchodów. Dziś Dzień Ochrony Danych Osobowych

Dziś – to znaczy 28 stycznia – obchodzony jest Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Stanowi on odpowiedź na postępującą cyfryzację, w wyniku której nasze dane trafiają do coraz większej liczby baz i są przetwarzane na najrozmaitsze sposoby. Dlatego właśnie tak ważne jest, by starać się to kontrolować. Szczególnie że nikt inny tego za nas nie zrobi. 

Nie licząc państwowej e-administracji, najwięcej informacji na nasz temat gromadzą internetowi giganci, w tym właśnie firma Google. Przy okazji dzisiejszego święta zachęca do przejrzenia ustawień prywatności. My też do tego zachęcamy – w tym panelu możesz ustawić na przykład automatyczne usuwanie aktywności czy też historii lokalizacji. Nie zwlekaj i: 

Przejrzyj też swoje ustawienia prywatności w innych serwisach

Oprócz Google w Internecie jest wiele miejsc, w których zostawiasz swoje dane. Przejrzyj swoje ustawienia w tych serwisach, aby mieć pewność, że nie gromadzą więcej informacji niż jest to konieczne. Na dobry początek zostawiamy te dwa linki:

Dzień Ochrony Danych Osobowych 2022 w Polsce

Z okazji tego święta co roku organizowane są w Polsce rozmaite wydarzenia. Nie inaczej jest w 2022. Urząd Ochrony Danych Osobowych przygotował webinar pod tytułem Ochrona danych osobowych na co dzień. Rozpocznie się o godzinie 10.00, a poniżej znajdziesz link do tego wydarzenia:

Różnorakie wydarzenia z tej okazji będą również organizowane w szkołach, a przedsiębiorców zachęcamy do uświadamiania swoich pracowników. Dzień Ochrony Danych Osobowych nie jest może bowiem najbardziej atrakcyjnym spośród „świąt”, ale na pewno ma słuszne założenia i ważny cel. 

Źródło: informacja własna, Google, UODO

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kropeczka
  8
  Google i prywatność....
  Już mamy 1 kwietnia ???
  • avatar
   pablo11
   3
   Ja to czekam, kiedy Google w swoich produktach zacznie respektować ustawienia prywatności. Przypomnijmy kto ostatnio zapłacił karę w USA za nielegalne zbieranie danych o lokalizacji urządzeń z urządzeń, mimo że miały w ustawieniach prywatności zablokowane udostępnianie lokalizacji ??

   Przypomnijmy też, która przeglądarka miała dla Facebooka (nawet nie dla Google), zmienione domyślne ustawienia udostępniania kamery, tak by udostępniać ją bez pytania użytkownika ?? (żeby się zorientować, że tak jest, trzeba było sprawdzić to ustawienie po wejściu na samego facebooka i teoretycznym udostępnieniu kamery). Nawet dla Google.com nie było takiego ustawienia domyślnego. Mało osób o tym wiedziało. Nie wiem czy teraz jest to tak jawnie przedstawione że google chrome udostępnia facebookowi obraz z kamerki. I czy to forcują w kamerkach z światełkiem. Ale to chamstwo było straszne. Ja rozumiem, że 99% świadomych użytkowników ma pozaklejane kamerki w momencie, gdy z nich nie korzystają (w tym Zuckerberg), ale oprócz kamerki jest też mikrofon...
   • avatar
    BariGT
    0
    A jesli po przeczytaniu 100 stron prawniczego bełkotu ciagle uważacie że wasze dane mimo tych ustawień były komuś sprzedane zawsze możecie sobie pojechac do hameyki, wynająć prawników za 10mln dolców i się sądzić z googlarką do końca zycia XD XD
    • avatar
     Bazyliszek
     0
     ok, ktoś tam postanowił trochę potrollować