Systemy operacyjne

Google może zrezygnować z Chrome OS i połączyć go z Androidem

przeczytasz w 1 min.

Sam producent na ten moment odcina się od takiego scenariusza, ale przecieki rzadko kiedy biorą się znikąd.

Chrome OS

Google rozwija obecnie dwa systemy operacyjne - Androida oraz Chrome OS. Wedle najnowszych informacji, za jakiś czas taki stan rzeczy może się zmienić.

Zdaniem informatorów The Wall Street Journal producent nie jest zadowolony z tego, w jakim tempie popularność zdobywa Chrome OS. Powoli przestaje się podobno opłacać poświęcanie sił tej platformie i dlatego też pojawił się pomysł rezygnacji z niej. W praktyce miałoby to jednak wyglądać tak, iż Chrome OS zostałby niejako połączony z Androidem.

Na rynku pozostałaby jedynie ta druga marka, która dodatkowo mogłaby gościć nie tylko na smartfonach i tabletach, ale także na komputerach i laptopach. A skoro o tych ostatnich mowa, w zapomnienie poszłaby również linia Chromebook.

Doniesieniom tym wtóruje The Verge, które dodatkowo podaje pewne ramy czasowe. Nowa platforma ma zostać zaprezentowana w 2017 roku.

Sam producent na ten moment odcina się od powyższych rewelacji. Trudno jednak oczekiwać, aby już teraz je potwierdził, nawet jeśli są prawdziwe. Sądzicie, że rezygnacja z Chrome OS jest możliwa?

Źródło: theverge, chrome.blogspot

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Jeśli Android im tak bardzo przeszkadza i muszą wciskać coś innego to mogliby spokojnie zdobywać rynek z ChromeOS ale tylko wtedy gdyby był on w stanie odpalać aplikacje z Androida czy iOS. Wtedy zwykli użytkownicy nie mieliby takich oporów aby przejść na "system na którego nie ma aplikacji" jak to było nie dawno z Windą ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Wystarczy dla Androida dać nakładkę desktop. Laptop hybrydowy w trybie tablet działa na Androidzie, podpinam pod dok z klawiaturą włącza nakładkę. To samo smartphone.
   Skoro Intel sprzedaje Compute Stick z Win10, to czemu mocny Smartphone, a mocniejszych od Intel Compute Stick jest niemało nie miałby mieć nakładki desktop po wpięciu do dock-a.
   • avatar
    Martines
    1
    W końcu się wzięli do roboty, kto wie może się przestraszyli konkurencji :P https://www.youtube.com/watch?v=WLWJcnE7ywc