Gadżety

Google nie przestaje wierzyć w smartwatche

przeczytasz w 1 min.

(Nieustannie rozwijający system Wear OS) firma Google nadal wierzy w smartwatche i w tym miesiącu otrzymaliśmy na to przynajmniej dwa dowody.

Choć już dawno przekonywano, że nadciąga ich kres, smartwatche mają się świetnie. Firma Google natomiast już teraz odgrywa istotną rolę w tym sektorze (głównie za sprawą swojego systemu Wear OS) i zdaje się, że wierzy w te gadżety, bo najwyraźniej chce odgrywać jeszcze większą. 

Skąd taki wniosek? Ano choćby stąd, że gigant z Mountain View wydaje w tym miesiącu 40 milionów dolarów na smartwatchową technologię firmy Fossil (z którą blisko współpracuje od dłuższego czasu). Nie wiadomo, co konkretnie trafi w ręce firmy Google, ale mają to być jakieś rozwiązania, dzięki którym będzie ona mogła zrealizować swoje plany rozwoju związane z rynkiem gadżetów ubieralnych.

Informacja prasowa na ten temat nie jest zbyt bogata w detale, ale najprawdopodobniej chodzi o jakąś istotną innowację opracowaną przez inżynierów Fossil. Firma Google najwyraźniej chce, by to „coś” było dostępne nie tylko dla tego producenta, ale też mogło znaleźć się w smartwatchach innych marek z systemem Wear OS na pokładzie.

Na tym jednak ciekawe wiadomości się nie kończą. Okazuje się bowiem, że powiązana z Google, bo również działająca pod skrzydłami grupy Alphabet, firma Verily intensywnie pracuje nad „inteligentnym zegarkiem medycznym”. Prace te przynoszą rezultaty – FDA (czyli amerykańska Agencja Żywności i Leków) uznała bowiem zaprojektowaną technologię za wystarczającą, by nazwać gadżet urządzeniem medycznym.

Google Verily

Wnioskując z podanych informacji, inżynierom Verily udało się stworzyć zaawansowany moduł EKG zintegrowany z zegarkiem. Przypomnijmy, że na wykonanie takiego badania pozwala również nowy Apple Watch Series 4 (co spotkało się z ciepłym przyjęciem), więc dla Google byłoby to cenne rozwiązanie do wdrożenia.

Źródło: Engadget, Tech Radar, TechCrunch

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Yamaraj6
  1
  Funkcje medyczne + 6-7 dni na baterii + NFC do płacenia kartą i smartwatch stałby się w końcu na prawdę przydatnym urządzeniem szczególnie dla osób starszych czy z chorobami serca itp.
  • avatar
   HardCorak
   -1
   Google najpierw musi nie przestawać wierzyć w swój system żeby coś z takiego zegarka było bo na razie jest słabiutko z ich systemem.