Internet

Google One wprowadza nowy plan 5 TB. Mniejsze pakiety nadal bez nowości

przeczytasz w 2 min.

Google wprowadza właśnie nowy pakiet do usługi Google One. Plan z przestrzenią 5 TB do wykorzystania trafił najpierw do użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, ale wkrótce pojawi się również w Polsce.

Nowy pakiet w Google One to idealne rozwiązanie dla tych, którym nie wystarcza 2 TB, a 10 TB to za dużo

Google One jest rozwiązaniem, które pozwala przechowywać w chmurze dane pochodzące z różnych usług Google, np. Gmail, Zdjęcia Google, czy też Dysk Google.

Nowy pakiet jest skierowany przede wszystkim dla użytkowników, którzy gromadzą naprawdę duże ilości danych w chmurze i plan z przestrzenią 2 TB jest dla nich niewystarczający, z kolei 10 TB to za dużo.

Plan 5 TB pojawił się na początku w Stanach Zjednoczonych - użytkownicy z Polski natomiast powinni mieć możliwość jego zakupu w najbliższym czasie. Jeśli chodzi o koszty - 5 TB będzie kosztować 117,99 zł miesięcznie lub 1179,99 zł rocznie.

Pakiety Google One nadal potrzebują zmian - brakuje kilku pośrednich planów

Wprowadzenie każdego dodatkowego planu do oferty jest dobrym rozwiązaniem, aby w możliwie wysokim stopniu dopasować pakiet idealny dla siebie. Być może z Google One korzysta więcej użytkowników, których pliki liczy się w terabajtach danych, ale nadal zauważalny jest brak kilku pozycji wśród najniższych pakietów.

Google One pakiety Nie wydaje Wam się, że brakuje tutaj pośrednich pakietów?

Do tej pory najtańszy plan kosztuje 8,99 zł miesięcznie i oferuje 100 GB przestrzeni. Kolejny jest pakiet 200 GB (13,99 zł miesięcznie) i 2 TB (46,99 zł miesięcznie). Pojawienie się oferty z przestrzenią 500 GB oraz 1 TB dla wielu osób byłoby idealnym rozwiązaniem. W końcu - jeśli na pewno nie przekroczymy 500 GB danych - po co płacić za nieużywane 1,5 TB w droższym planie?

Pozostaje mieć nadzieję, że Google wprowadzi w przyszłości dodatkowe plany dla mniej wymagających użytkowników.

Co Wy sądzicie na ten temat? Google kieruje swoją ofertę raczej dla profesjonalistów, a użytkownicy indywidualni muszą pocieszyć się niewielkim wyborem? Dajcie znać w komentarzach, jakie jest Wasze zdanie.

Źródło: engadget.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Viperus
  8
  Mogli by zwiększyć ten darmowy o pare GB albo wprowadzić jakiś z jednorazową opłatą a nie abonamentem
  • avatar
   Barubar24
   3
   W sumie do tego wszystko zmierza ... abonamenty - na pakiety biurowe, programy do obróbki obrazu i wideo, a ostatnio nawet system operacyjny.
   Za niedługo nie będzie sensu włączać kompa jak nie wykupisz abonamentu.
   Całe szczęście, że nie muszę korzystać z tych drogich rozwiązań abonamentowych i programy open source mi w zupełności wystarczą, ale też nie każdy ma taką mozliwość.
   • avatar
    Fonzi29
    -3
    Ojej, wzruszyłem się. Natomiast problem wyru..ania przez x-kom klientów poprzez proponowania im słabszych kart graficznych pozostaje bez echa przez wasz "obiektywny" portal? Trzymać tak dalej
    • avatar
     Lyyar
     0
     Mieszczę sie w 15GB :) od wielu lat ! Po prostu kasuję niepotrzebne stare rzeczy.