Laptopy

Google planuje laptopa z systemami Android i Chrome OS

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Nowy pomysł ma pomóc zwiększyć udziały na rynku tabletów i laptopów.

Google Chromebook - laptopy z Chrome OS

Google planuje zwiększyć swoje udziały na rynku tabletów i laptopów. Sposobem na to ma być konwertowalny laptop z systemem Android i Chrome OS.

Nowe urządzenie ma przypominać obecne konstrukcje 2-w-1 – w trybie tabletu będzie można korzystać z systemu operacyjnego Android, natomiast pod podłączeniu klawiatury będzie to Chromebook z systemem Chrome OS. Przełączanie między systemami będzie się odbywać automatycznie.

Urządzenie referencyjne zostanie wyprodukowane przez firmę Quanta Computer i ma być gotowe do końca tego kwartału. Wiadomo jednak, że opracowaniem podobnych konstrukcji zainteresowane są też inne firmy.

Google chwali się, że w ubiegłym roku sprzedano 6,5 miliona Chromebooków. Warto jednak zauważyć, że 85% z tego w Stanach Zjednoczonych i 20% prywatnym klientom - pozostałe 80% to zamówienia placówek edukacyjnych. Sytuacja firmy Google nie jest zbyt łatwa, a perspektywy na przyszłość też nie są zbyt obiecujące, bowiem Microsoft ostatnio znacznie obniżył producentom opłaty licencyjne za system Windows dla tabletów w rozmiarze 10,1 – 12,5 cala.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nalovp
  Na obu systemach zamiast wygaszacza ekranu będzie blok reklamowy od google.
  6
 • avatar
  limera1n
  moim zdaniem ładowanie 2 systemów ma racje bytu gdy jeden z nich jest lekki, służy do przeglądania Internetu w podróży bez masakrowania baterii a drugi to pełnoprawny OS na którym można pograć, zrobić coś konkretnego. W tym przypadku ani Android ani ChromeOS nie nadają się do niczego konkretnego a posiadanie dwóch systemów do niczego jest właśnie do niczego
  2
 • avatar
  pablito24
  Niech google sprawi by ChromeOS odpalał aplikacje pisane na androida.
  1
 • avatar
  Martines
  Google niech ubije Chrome OS i zrobi z Androida system nadający się również do pracy na desktopie/laptopie, niepotrzebnie bawią robienie dwóch systemów. M$ zmądrzał i porzucił Windows RT, Android też mógłby wykrywać czy pracujemy na dotyku czy na klawiaturze/myszce i automatycznie ustawić odpowiednie "środowisko".
  -1