Technologie i Firma

Google wprowadza drobne (ale znaczące) zmiany w AdSense

przeczytasz w 1 min.

Jeśli witryna zostanie zgłoszona, reklamy znikną tylko z naruszającej zasady podstrony. Zyskają na tym wydawca, jak i Google.

Z AdSense korzysta ponad 14 milionów stron internetowych. Jest to program Google, który pozwala właścicielom witryn zarabiać na reklamach (a przy okazji też samej firmie Google). W dzisiejszej aktualizacji pojawiły się dwie małe, ale mające duże znaczenie zmiany.

Blokada reklam na podstronach

Po pierwsze, zmieniona została technologia stojąca za Adsense. Największą zaletą jest wprowadzenie możliwości usunięcia reklam z konkretnej podstrony (np. w wyniku zgłoszenia naruszenia zasad), bez konieczności likwidowania ich na całej witrynie. 

„Wciąż będziemy stosować blokadę reklam na całej stronie, ale tylko wtedy, gdy będzie taka potrzeba, na przykład gdy właściciel dopuści się poważnego złamania zasad. (…) Ogólnie rzecz biorąc, wydawcy powinni doświadczać mniejszych zakłóceń” – napisał Scott Spencer na The Keyword, jednym z blogów Google.

Wprowadzenie tej zmiany oznacza uspokojenie sytuacji dla wydawców, a przy okazji mniej zakłóceń (a przez to też więcej pieniędzy) dla Google. Korzyść obopólna w najlepszym wydaniu. 

Centrum zasad AdSense

Druga nowość? Zapowiedziano udostępnienie „Centrum zasad”, w którym wydawcy znajdą odpowiedzi na kluczowe pytania o politykę programu. Tam też pojawią się na przykład informacje o liczbie i rodzaju naruszeń na posiadanych witrynach oraz wskazówki na temat tego, jak się ich pozbyć. „To będzie stacja, w której wydawca znajdzie wszystko, czego potrzebuje” – dodał Spencer.

Źródło: The Keyword. Grafika: JuralMin/Pixabay (CC0)

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pogromca blacharni Pro
  1
  Nie mam nic przeciwko reklamom, dopoki znaja swoje miejsce w przestrzeni i nie wylewaja sie na boki, nie krzycza, nie bija w jape na calym ekranie uciekajac krzyzykiem.
  • avatar
   Yogii26
   0
   Mógłby mi ktoś wytłumaczyć rzekome zmiany w polityce finansowania youtuberów po "aferze" z PewDiePie i The Wall Street Journal? Czy ma to również wpływ na AdSense?
   • avatar
    olszi
    0
    polecam ghostery, skutecznie blokuje adsense
    • avatar
     frankowski84
     0
     Cały czas coś się zmienia, trudno samemu nadążyć. Teraz robię kurs z reklamy w google na eduwebie i dopiero widzę, ile rzeczy źle robiłem całkiem nieświadomie.