Oprogramowanie

Google zwodzi użytkowników Mac OS X

przeczytasz w 1 min.

Od ponad roku użytkownicy komputerów PC mogą korzystać z przeglądarki internetowej Google Chrome. Niestety wersja na komputery Apple nadal nie ujrzała światła dziennego. Ile czasu Google każe czekać 'makowcom'?

Użytkownicy Maców na razie otrzymali jedynie wczesną, developerską wersję przeglądarki Google Chrome. To jednak ma się zmienić i to do końca tego roku. Niestety nadal nie będzie to finalna wersja, a jedynie testowa odsłona Chrome. Wiadomo także, że 'makowa' przeglądarka zostanie pozbawiona szeregu najnowszych funkcji.

Pozycja Google Chrome na rynku przeglądarek nie jest zła - jak na roczną obecność. 4% rynku w ciągu roku, to całkiem niezły wynik, zważywszy, że przeglądarka Safari koncernu Apple ma tylko 4,4% udziału w rynku.

Google Chrome może jednak powiększyć swój udział, jeśli uda mu się zdobyć zaufanie użytkowników komputerów firmy Apple. To może jednak stać się dopiero wtedy gdy Google da szansę użytkownikom Apple na zapoznanie się z przeglądarką. 

Czy Google podbije serca użytkowników Mac OS X? Jakie są Wasze opinie na ten temat?

 

Źródło: cnet.com, marketshare.hitslink.com

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  cza12ster
  0
  Tylko że Chrome bazuje na silniku Safari, poza tym Safari jest lepsze od Chrome.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   @cza12ster

   "Tylko ze"... To co piszesz to jededna wielka bzdura. Obie przegladarki (zreszta tak jak Konqueror, przegladarka z Nokii, iPhone, Androida) korzystaja z silnika o nazwie WebKit, ktory oryginalnie zostal zapoczatkowany przez programistow od KDE. Wiec pisanie, ze chrome uzywa silnika safari jest niepoprawne.