Gry

Gry - bestesllery w Polsce (15-21 marca)

Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Od czasu naszego poprzedniego zestawienia gust graczy nad Wisłą nieco się wyrobił, a Simsy spadły poza podium! Ale to tylko przejściowe...

Biorąc pod uwagę rynek pecetowy, w tygodniu od 15 do 21 marca, tak jak na prawie całym świecie, brylowało Battlefield Bad Company 2. Zaraz po nim wielu nabywców skusiło się na zakup Assassin's Creed 2, a więc niezbyt wygodne zabezpieczenia DRM polskim graczom są niestraszne. Na trzecim miejscu debiut na liście - Dragon Age: Początek - Przebudzenie - a więc znakomity wynik jak na zwykły dodatek jak do wydanej kilka miesięcy temu gry.

W dalszej części pecetowego rankingu bez większych niespodzianek - The Sims 3: Nowoczesny Apartament, wciąż popularni Warhammer 40,000: Dawn of War – Chaos Rising oraz Heroes of Might and Magic V z dodatkami. Kolejna z nowości Napoleon: Total War jest dopiero siódma, zaś na ósmym miejscu drugi w tym tygodniu debiutant notowania - Command & Conquer 4: Tyberyjski zmierzch. Listę zamyka LEGO Indiana Jones oraz archaiczna już nieco The Sims 2.

Jeśli chodzi o empikowe podsumowanie rynku Xbox 360 i Playstation 3 - bez większych rewelacji. W ścisłej czołówce poza wymienionymi powyżej produkcjami dostępnymi także na PC utrzymuje się przede wszystkim stale FIFA 10 i Final Fantasy XIII. W przypadku konsoli Sony, znamienny jest też bardzo dobry debiut (od razu pierwsze miejsce) God of War III.

W podsumowaniach tego typu opieramy się na danych sklepu Empik.com - na dzień dzisiejszy jest to jedyne na tyle miarodajne źródło w naszym kraju, zajmujące się rejestrowaniem i podsumowywaniem wyników sprzedaży gier na terenie Polski.

Źródło: Empik.com

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  "oraz Heroes of Might and Magi V z dodatkami." Chyba Magic*. :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie wiem jak można grać w Simsy. Moja siostra tak samo jak ja twierdzi, że te gry uzależniają tylko osoby mające problemy towarzyski, towarzysko - seksualne itp. w realnym życiu...
 • avatar
  Konto usunięte
  Po pierwsze - Empik to nie wyrocznia :)
  wiec mozna to tylko informacyjnie potraktować- gdyz nie podajecie ilości sprzedanych szutuk więc zawsze sprzedawca może tego rodzaju rankingi stosować jako chwyt marketingowy :)

  A może tak podacie ile sztuk sie sprzedało ACII z zabezpieczeniami
 • avatar
  CougarV6
  "Polskim graczom zabezpieczenia DRM nie są straszne" .....bez komentarza.

  A jaki do cholery mają wybór? Nawet pirata nie ma :)
  To jakby napisać, że Polakom podatki i składki ZUS nie są straszne.... Litości
 • avatar
  Darxis
  Myślałem że COmmand And Conquer 4 będzie trochę wyżej przynajmniej przed Simsami