Gry PlayStation 4

Gry z PlayStation 4 strumieniowane na PC? Tak, z nieoficjalną aplikacją

przeczytasz w 1 min.

Człowiek ukrywający się pod pseudonimem Twisted pracuje nad nieoficjalnym projektem Remote Play PC.

inFamous

Remote Play to jedna z najprzyjemniejszych funkcji, świadczących o atrakcyjności konsoli PlayStation 4. Dzięki niej zabawę z „dużej konsoli” możemy kontynuować, na przykład, w łóżku, trzymając w rękach PS Vita. Niestety firma Sony nie zdecydowała się na wprowadzenie podobnego rozwiązania, tyle tylko że przenoszącego rozgrywkę na komputer. Jest jednak ktoś, kto postanowił ją wyręczyć.

Twisted – pod takim pseudonimem ukrywa się programista, który od roku pracuje nad oprogramowaniem Remote Play PC. To zupełnie nieoficjalny projekt, dlatego też nie można wykluczyć jakichkolwiek problemów. Trzeba jednak przyznać, że na opublikowanym filmiku – przedstawiającym rozgrywkę w inFamous: First Light – wygląda to naprawdę nieźle:

Wsparcie dla myszki i klawiatury oraz kontrolerów (z możliwością dostosowania ustawień) jest zdecydowanie na plus. Minusem mogą być jednak spore, przynajmniej na razie, opóźnienia w przesyle danych z konsoli na PC. Pierwsza publiczna wersja aplikacji może pojawić się w każdej chwili.

Pomimo drobnych problemów jej cena wyniesie około 10 dolarów. Dlaczego? „Chciałbym pracować nad tym projektem w pełnym wymiarze czasu, dodawać funkcje, zwiększać stabilizację i dodawać wsparcie dla poszczególnych platform. Jedyną możliwością jest wypuszczenie płatnej aplikacji” – tłumaczy autor. Jacyś chętni?

Źródło: PCGamesN

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Chętnie bym spróbował. Tylko po krótkim namyśle - po co? W końcu pady są wygodne, a tytuły konsolowych fpsów dostosowane do gry z padem w rękach. Jak dla mnie w innych rodzajach gier nie ma sensu przesiadać się na myszkę z klawiaturą. Ostatecznie to chyba kwestia przyzwyczajenia. Jako gracz zostałem wychowany na kilku platformach więc ten projekt zostawiam jako czystą ciekawostkę.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Kompletnie nie widzę zastosowania dla tego projektu, jedynie chyba tylko jako ciekawostkę.
   • avatar
    10swistak
    -1
    Ciekawostka za 10 dolców? Nie dzięki. Programiści powinni się skupić na emulatorze gier z PS4 na PC.
    • avatar
     Snack3rS7X
     -1
     No chociaż koleś nie jest lamą na Windows 10...
     • avatar
      darkowal
      0
      Jeszcze do tego stream maksymalnie chodzi w rozdziałce 720P ale już na 60 fpsach a na Xbox one jest coraz gorzej