Gry

GTA 6 „przesunie granice rozrywki”

przeczytasz w 1 min.

GTA 6 stanowi najambitniejszy projekt w historii studia Rockstar, a i dla Take-Two będzie to prawdziwa perła.

GTA 6 nowym wyznacznikiem jakości

GTA 6 (nawet jeśli będzie nazywać się inaczej – bo to wciąż nieustalona kwestia) powstaje i ma się dobrze. Wydawca, którym jest Take-Two, zapewnił ostatnio, że wszystko idzie zgodnie z planem, a efekt końcowy zapowiada się lepiej niż dobrze. 

Odpowiedzialna za ten tytuł ekipa Rockstara jest „zdeterminowana, by jeszcze raz ustanowić kreatywny benchmark dla serii, całej branży, a nawet szeroko rozumianej rozrywki” – powiedział Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two. 

Zelnick dodał, że to samo udawało się poprzednim odsłonom. Równocześnie jednak twórcy GTA 6 mają celować jeszcze wyżej i na wielu płaszczyznach przebić to, co oferowały wcześniejsze części. A sporo się od premiery „poprzedniczki” podziało – wszak było to niemal dekadę temu. 

Najwyższy czas na GTA 6, …dlatego będzie mniejsze

GTA 6 to najambitniejszy projekt w historii ekipy Rockstar. I choć do prac nad tym tytułem oddelegowanych zostało rekordowo wielu pracowników, to i tak konieczne będzie zmniejszenie skali, aby udało się wydać go w najbliższych latach. 

Zamiast trzech map będzie jedna lub dwie, zamiast czwórki grywalnych postaci – dwójka (a jedną najpewniej będzie kobietą). To jednak na początek. Plany zakładają bowiem regularne rozbudowywanie projektu: o nowe lokalizacje, nowe misje czy nowe aktywności. 

Nadchodzące Grand Theft Auto 6 (lub nie „6”) ma być żywym organizmem, podobnie jak GTA Online, ale na jeszcze większą skalę. Co istotne, ma to być również gra mniej kontrowersyjna od swoich poprzedniczek, co jednak w żaden sposób nie ma wpływać na frajdę podczas rozgrywki.

A ty czekasz na GTA 6 czy może już ci się znudziło?

Źródło: PC Gamer, Bloomberg

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hellsea
  10
  'Co istotne, ma to być również gra mniej kontrowersyjna od swoich poprzedniczek' Ciekawe czy to oznacza, ze nie będę już mógł po udanym stosunku skatować prostytutki kastetem? Czy, ze nie będzie latających samochodów i laserowych broni?
  • avatar
   deseczka
   5
   Czyżby zamarzył im się model płatnych DLC co pół roku?
   Podstawka 300, dodatkowa grywalna postać 200, kolejna wyspa 200, dodatkowa historia 150, postać 200 itd...
   po 5 latach wersja odtworzona i znowu 350.
   śmiechy śmiechami, budżet mają no limit, więc jest szansa na kolejny hit i jedna wersja trafi na moją półkę
   • avatar
    Jarosław_Wyzwoliciel
    -1
    Napiszem wam droga GEJmerska społeczności, że jednym z bohaterów w GTA6 będzie Glapa ze swoimi aniołkami - PKN Orlen odpowiednio już zasponsorował cookstara!
    • avatar
     Endriu
     -5
     Gówno wiecie, pierdolicie ;)
     • avatar
      Naruto1
      0
      "ma to być również gra mniej kontrowersyjna od swoich poprzedniczek, co jednak w żaden sposób nie ma wpływać na frajdę podczas rozgrywki"
      Jeśli dla kogoś frajdą była przede wszystkim kontrowersyjność to jednak będzie to miało kluczowy wpływ na frajdę.