Karty graficzne

GTX 295 z jednym PCB. Premiera już potwierdzona!

przeczytasz w 1 min.

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że Nvidia, producent kart graficznych GeForce, postanowiła przerobić swój produkt, jakim jest GeForce GTX 295. "Naukowcy" z firmy mieli rzekomo skonstruować kartę dwuchipową na jednym PCB, odrzucając dotychczasowego GTX-a 295 z dwoma takimi płytkami.

I doczekaliśmy się. Premiera jest już bowiem ustalona... na połowę maja bieżącego roku.

Potwierdziły się też spekulacje co do parametrów grafiki: częstotliwość będzie wynosić 576 MHz dla rdzenia, 1242 MHz dla procesorów strumieniowych oraz 1998 MHz dla pamięci RAM (1792 MB typu GDDR3).

Ponadto wyposażono ją w 480 procesorów strumieniowych, dwuslotowy system chłodzenia i dwa wyjścia DVI. GeForce GTX 295 będzie obsługiwać standardy takie jak DirectX 10 oraz technologie Quad-SLI, CUDA i PhysX. Więcej szczegółów (np. ile pobiera prądu) dowiemy się już niebawem.

Źródło: VR-ZONE

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Brandar
  0
  Quad-SLI hmm... Z takim czymś pod biurkiem możnaby wywalić kaloryfer.
  • avatar
   Szymon331
   0
   Ale te obrazki to rendery 3D nie prawdziwe zdjęcia.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    równie dobrze mogło być bez zdjęć i ?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     można w SLI z 3 lub 4 GTX295??? czy tylko 2?

     bo widziałem ostatnio płyty z 4slotami PCI-E x16
     • avatar
      kronic
      0
      Zaraz moment bo jednego nie rozumiem i może ktoś mi wytłumaczy.Dlaczego w specyfikacji GTX295 podawane jest ilość jednostek PixelShader 480 oraz ilość jednostek VertexShader 480?Przecież to nic innego jak 2xGTX 260(Core216).To jakim cudem tu jest po 480 jednostek,a nie po 432?Liczba potoków renderujących (ROP)56 i tu się zgadza,czyli 2x28,ale reszty nie kumam.I druga sprawa z tego co podają serwisy zagraniczne ma ulec zmianie taktowanie pamięci wynoszące 2200Mhz.
      • avatar
       kronic
       0
       Raczej nie możliwe w specyfikacji jest dokładnie podane ze to dwa układy Gtx260,poza tym starsza wersja Gtx 295 miała premiere dużo wcześniej od Gtx 275 ja już tego nie kumam co to za wałek jest.
       • avatar
        kronic
        0
        No to niezły wał rzeczywiście na wszystkich forach zagranicznych ze specyfikacji wynika i Gpu-z pokazują 240 jednostek,czyli muszą ta być 2xGtx 280,ale też skroili szynę pamięci bo 448 nie no wymiękam z tymi wałkami NV.Nawalili tych kotletów że chyba sami nie wiedzą już co podają
        • avatar
         kronic
         0
         NV ma nasrane jak ZUS w papierach;]
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Hahaha, to co AT zrobilo prawie 2 lata temu, dopiero teraz nVidia wpadla ze jest lepsze... Szykuje sie najdluzsza karta na PCI-e ;) Plyty eATX i BigTower'y - bojcie sie ;)
          • avatar
           kronic
           0
           Niedługo NV zrobi taką kartę,że trza będzie demontować przód w obudowie hehe,a to co będzie wystawać poza obudowe będzie służyć jako podstawka podgrzewająca kawe;];]