Karty graficzne

HIS prezentuje HD 6950 1 GB Fan Edition

przeczytasz w 1 min.

Tak jak przewidywaliśmy w ofercie partnerów AMD zaczynają się pojawiać karty z serii HD6900 wyposażone w 1 GB pamięci. Pierwszą taką kartą jest Radeon HD 6950 1 GB Fan Edition zaprezentowany przez HIS.

Warto przeczytać:

Wkrótce Radeony HD 6900 z 1 GB pamięci

 

AMD zmienia zasilanie Radeonów HD 6900

Niedawno donosiliśmy o planach wprowadzenia do sprzedaży kart Radeon HD 6970 i HD 6950. We wspomnianym tekście wyjaśnialiśmy także przyczyny takiego postępowania i korzyści z tego płynące - obniżenie cen, a także temperatury pracy kart.

Jak się okazuje juz kilka dni później HIS zaprezentował pierwszego Radeona HD 6950 wyposażonego w 1 GB pamięci GDDR5 (dwa razy mniej niż standardowo). Karta wykorzystuje niereferencyjne PCB zaprojektowane przez HIS. Zastosowana pamięć wykorzystuje 256 bitowej szynę danych. Zegary jak i reszta parametrów karty nie zmieniła w stosunku do referencyjnego modelu i wynosi odpowiednio 800 MHz dla GPU oraz 1250 MHz dla pamięci. Dla przypomnienia kartę wyposazono w 1408  jednostek cieniujących, 32 jednostki ROP (rasteryzujące) i 88 jednostek TMU (teksturujących).

Chłodzenie karty różni się w porównaniu z konstrukcją referencyjną, wyposażone jest w 90 mm wentylator umiejscowiony na środku karty. Efektowny wygląd karcie nadaje naklejka z mieczem na maskownicy karty. Na śledziu znalazły się 2 wyjścia DVI, 2 mini DisplayPort  oraz jeden port  HDMI v1.4.

HIS HD 6950 Fan Edition będzie zapewne konkurentem dla nadchodzącego Ge Force GTX 560 Ti z obozu NVIDII. Cena karty nie jest jeszcze ustalona, ale przewiduje się, że nie przekroczy pułapu 300 dolarów.
 

Źródło: techPowerUp

Polecamy artykuły:  
Optymalne karty graficzne do NFS: Hot Pursuit
Wyścig trwa - 2x GF GTX 460 vs 2x Radeon 6850
TOP-10: Dyski twarde i SSD

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  Widzę, że na stanie zostały jeszcze obudowy z HD 6850... :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ciekawe za jaki czas gry będą miały zapotrzebowanie wieksze niż 2 GB Vram?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ludzie ja tego nie rozumiem,podajecie cenę w dolarach a czy my mieszkamy w USA ? co mnie kur...wa obchodzi cena w dolarach jak ona w żaden sposób nie przekłada się na euro czy złotówki a pózniej jest płacz ze cena z dupy była podana,podajecie przewidywaną cenę w dolarach to powinniście i w zł lub euro.
    • avatar
     wildthink
     0
     A co z przeróbką na 6970, jakby pozostała to będzie b. ciekawa propozycja.
     • avatar
      Szymon331
      0
      Kurczę, ale paskudztwo. Fan edition? Chyba "Edycja wentylatorowa)...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Karta po prostu śliczna.
       • avatar
        Macieyerk
        0
        900zł?toż to tyle samo co ATI HD6870 i jeszcze przeróbka na HD6970 a tylko 1GB pamięci dużej różnicy nie zrobi.Oczywiście gdyby te rzeczy były prawdą,bo przyjmą że dolar to euro co daj 1200zł (euro jako 4zł ,dolar przyjąłem za 3zł)