Laptopy

HP zaoferuje nowe-lepsze baterie do notebooków

przeczytasz w 1 min.

Bateria laptopa może stracić nawet połowę swojej nominalnej pojemności już po roku użytkowania. HP zamierza wprowadzić w przyszłym roku nową serię akumulatorów, które zachowają swoją pojemność przez 3 lata, jak również będą się szybciej ładować.

Baterie zostaną opracowane przez firmę Boston Power i będą dostępne do kupienia w 2009 r., na początku wyłącznie w formie opcjonalnej, a to ze względu na wyższą cenę od wersji standardowych.

Jeśli okaże się, że najnowsze baterie rzeczywiście oferują takie parametry, mogą stać się pożądanym przez wielu użytkowników elementem wyposażenia laptopa. Obecnie jednak trudno wywnioskować, czy nowości faktycznie są tak dobre jak twierdzi ich producent – w internecie nie ma jeszcze testów przeprowadzonych przez niezależne media.


HP zaoferuje lepsze baterie do notebooków (Fot. TG Daily.com)

Tradycyjne baterie litowo-jonowe mogą stracić nawet połowę swojej nominalnej pojemności już po roku. Z kolei akumulatory z serii Sonata, bo tak nazywają się nowości Boston Power, mają oferować oryginalną pojemność przez 3 lata – producent zamierza oferować nawet odpowiednią (i niespotykaną dotąd), trzyletnią gwarancję. Wiele więc wskazuje na to, że opracowane baterie są naprawdę wysokiej jakości.

Fakt, że użytkownicy nie będą musieli wymieniać baterii w laptopie zanim kupią nowy komputer oznacza, że najnowsze akumulatory są także przyjazne środowisku. Boston Power uważa ponadto, że w ciągu 30 minut można naładować baterie do 80 proc. całkowitej pojemności.

Użytkownicy Maców mogą zakupić baterie Sonata już teraz – dostarcza je firma Quickertek, będąca dystrybutorem. Kupując dodatkowy akumulator posiadacze Macbooków i Macbooków Pro mogą, jak Quickertek twierdzi , wydłużyć pracę laptopów o 8-12 godz.

HP potwierdziło już, że wprowadzi do oferty tego rodzaju baterie. Niestety ceny nie są jeszcze ustalone.Przypomnijmy, że bateria tracąca swoją pojemność zapewnia nam coraz mniej czasu pracy z dala od gniazdek elektrycznych, ograniczając naszą mobilność.

Źródło:TG Daily.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!