Akcesoria Mobilne

HTC Vive w przedsprzedaży - cena wygląda na mało śmieszy żart

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Wygląda na to, że tajwański producent bardzo wysoko ceni swoje gogle rozszerzonej rzeczywistości.

HTC Vive

Rozwój rzeczywistości wirtualnej przybiera na sile. Już od pewnego czasu wiemy, iż udzieliło się to także firmie HTC, która wspólnie z Valve zdecydowała się przygotować gogle HTC Vive. Nowe informacje na ich temat nie napawają jednak optymizmem.

Do niedawna mówiło się, że HTC Vive kosztować mogą sporo. Brakowało jednak jakichkolwiek konkretów, które potwierdzałyby tego typu stanowisko. Niestety, właśnie się pojawiły. Gogle wylądowały w przedsprzedaży w cenie 1099 euro. Za tyle oferuje je jeden ze sprzedawców na eBay.

HTC Vive oferta ebay

To kwota zdecydowanie wyższa od tych, w jakich oferowani są konkurenci. Wyższa również od przypuszczalnych kwot, jakie przeznaczyć trzeba będzie na gogle zapowiedziane, ale jeszcze niewprowadzone do sprzedaży (chociażby PlayStation VR mające kosztować około 500 euro).

Można mieć nadzieję, ze HTC ostatecznie zdecyduje się na niższą cenę, ale wątpliwe czy tego typu życzenia zostaną spełnione. Więcej o samych goglach dowiedzieć możecie się z publikacji przedstawiającej nasze pierwsze wrażenia związane z HTC Vive.

Źródło: ubergizmo, roadtovr

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jakiś random wystawił aukcję na ebayu i już z tego newsa robią, tak trzymać
  17
 • avatar
  To jest odsprzedaż, a nie cena sprzedaży. Gość zamierza kupić w przedsprzedaży i opchnąć tym co nie dali rady - szczególnie, że Rift sprzedaje się też bardzo dobrze.
 • avatar
  Cena chyba wyssana z palca. Przedsprzedaż miała się rozpocząć z końcem lutego.
 • avatar
  Ja nie rozumiem ich polityki firma już od dobrych 2-3 lat upada. A ich produkty zawsze są droższe od tych konkurencji. Jeszcze żeby były lepsze ładniejsze miały coś czego nie mają inne. To nie dają to samo ale zawsze drożej.
 • avatar
  Pomijając fakt że nie ma jeszcze oficjalnej sprzedaży i cena z ebay'u jest wyciągnieta z kapelusza przez spekulanta (a może raczej "handlarzyk") to ważniejsze jest pi_kse_lo_wa_nie.
  Cytując za http://www.digitaltrends.com/computing/htc-vive-hands-on-ifa-2015/
  "Finally, the display’s resolution of 1,200 x 1,080 pixels (per eye) is not high enough to ward away the infamous “screen door” effect, or make the edges of 3D models look smooth, even with anti-aliasing applied. This isn’t so much a problem in dark scenes, but in bright areas (like the Portal-inspired, clinically white loading space) it’s obvious."
 • avatar
  Hahaha! Bardzo śmieszny żart, nie rozumiem czemu mało śmieszny. A na poważnie, to HTC jest już trupem, grzęzną z każdym kejnym krokiem.
  -4
 • avatar
  Już widzę te kolejki jak za komuny..
 • avatar
  Literówka w tytule.