Pamięć flash

Hynix wdraża 20nm proces dla pamięci Flash

przeczytasz w 1 min.

Południowokoreańska firma Hynix zajmująca się głownie produkcją pamięci flash, w wydanym oświadczeniu poinformowała o rozpoczęciu masowej produkcji pierwszych 64Gb (gigabitowych) kości NAND Flash wykonanych w 20 nm procesie technologicznym.

Firma Hynix opracowała nową technologię w lutym bieżącego roku, od tego czasu cały czas trwały prace nad dostosowaniem jednego z zakładów produkcyjnych firmy do przejścia na niższy proces technologiczny. Wspomnianym zakładem w którym rozpoczęła się już masowa produkcja jest zakład "M11" usytuowany w mieście Cheongju. Oprócz przejścia na niższy proces technologiczny, spółce Hynix udało się również podwoić gęstość zapisu danych. Technologia odpowiedzialna za podwojenie gęstości zapisu danych, oprócz nowo opracowanych 64Gb kości NAND Flash wytwarzanych w 20nm, została również wdrożona do 32Gb kości wytwarzanych w wyższym procesie technologicznym czyli 30 nanometrach.

Według przedstawicieli Hynixa technologia podwojenia gęstości zapisu danych gwarantuje wzrost wydajności o 60% w kościach wytwarzanych w 30nm. Przejście na niższy proces technologiczny oraz opracowanie technologii podwajającej gęstość zapisu danych ma znacząco zredukować koszty produkcji, co powinno przełożyć się bezpośrednio na niższą cenę produktu końcowego. Rozwiązania oferowane przez firmę Hynix mają w głównej mierze być adresowane do urządzeń mobilnych. Szacuje się, że pierwsze urządzenia oparte na tego typu kościach NAND Flash trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Źródło: TechConnect, TechPowerUP!

Polecamy artykuły:  
Ile rdzeni powinien mieć twój procesor? Poradnik: jak wybrać smartfona 3D TV: rewelacyjne telewizory czy sukces marketingu?

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jogin211
  0
  a mają czekoladowe? :-)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Czyli mozemy oczekiwac za jakis czas dyskow SSD wyciskajacych wszystko Z SATAII i za rozsadna cene (64GB za 300zl jest juz akceptowalne).

   Ktos wie jakie dyski SSD obecnie opieraja sie na kosciach hynix ?
   • avatar
    ElFi_
    0
    A czy te 60% to czsem nie chodzi o to, że na tym samym waflu zmieści się teraz 60% więcej chipów?

    Kości Hynixa najczęściej spotkamy w pendriwach i kartach pamięci
    • avatar
     Gothar
     0
     W tym roku wejdą na rynek czyli podatek od nowości musi być wysoki żeby badania się zwróciły, a to że więcej kostek wyprodukują i tu może czytający wiadomość szukać obniżek cen to nie realne.