Oprogramowanie

IE8 liderem wśród przeglądarek

przeczytasz w 1 min.

Internet Explorer 8 został uznany zecydowanym liderem bezpieczeństwa wśród przeglądarek. Niewiarygodne, ale prawdziwe. Chyba!

Zgodnie z wynikami testów przeprowadzonych przez firmę NSS Labs skuteczność ochrony najnowszej wersji przeglądarki Microsoftu wynosi 85%. To dobry wynik, a biorąc pod uwagę rezultaty największej konkurencji - Firefox 3.5, Safari 4 (po 29%), Chrome 4 (17%) i Opera (poniżej 1%) - brzmi to aż nieprawdopodobnie.

Ponadto Internet Explorer ze znaczną przewagą wygrał w testach sprawdzających średni czas blokowania złośliwych witryn, zaś w rankingu badającym średni czas reakcji producenta na niebezpieczne strony ustąpił tylko Firefoxowi.

Internet Explorer bez wątpienia poczynił długą drogę od czasu, gdy jako niemalże monopolista stanowił przykład wybitnie niedopracowanego oprogramowania. Microsoft dwoi się i troi, by jego przeglądarka była postrzegana jako realna alternatywa dla Chrome, Firefoxa czy Opery, a nie jedynie wybór przymusowy.

Microsoft sponsorował? Na tle tych działań branżowe media pytają o wiarygodność studia NSS Labs - wprawdzie ich badania zostały dość solidnie udokumentowane, jednak Internet Explorer - na przekór popularnej tendencji - już od dłuższego czasu przoduje w prowadzonych przez firmę rankingach.

Źródło: Dziennik Internautów

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  Marketing i tyle. Nawet u mnie w mieście są reklamy IE8. Przynajmniej jest z czego się ponabijać.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Tytuł news'a rodem z Fakt'u lub Super Expressu sugeruje, że test był sponsorowany. Przeczytawszy dwukrotnie artykuł nigdzie nie widzę dowodu... Brakuje jeszcze 'rekonstrukcji wydarzeń'
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    O jaką skutczność chodzi bo ja czytam te dane już 3 raz na różnych witrynach i nie rozumiem o co chodzi ze skutecznością i co to jest ten średni czas blokowania stron? Pierwszy raz widzę tego typu porównanie
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     haha to opera jest nabezpieczniejsza
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ta dziwne ze opera ma tyle opcji do sprawdzenia - skanuje elementy strony, co iles godzin obrazki zapisane na dysku i w ogóle >.> moze niech ktos zrobi artykul na ten temat :D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       a może to odwrotna skala, czyli 100% to najgorzej :P wtedy by się raczej zgadzało.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Ja mam "liska" i nie używam ani zapory ani antyvira i nie mam problemów z robalami ani z żadnym innym syfem więc jakim cudem skuteczność ochrony to tylko 29.5% ??? O.o I tak samo dziwi mnie wynik opery która chyba nie jest aż taka zła, bo to by oznaczało że ie6 jest od niej lepszy, chyba :D. Wał poszedł jak nie wiem co XD
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Z tydzień już ten temat był, Boże widzisz i nie grzmisz
         • avatar
          Hakuren
          0
          Kompletne brednie. Nie mozna tego w zaden inny sposob nazwac. Opera od wersji 3.0 jest najbezpieczniejsza przegladarka na platformie MS Windows. Odstawia konkurencje (FF/S/CH) o kilkaset lat swietlnych, a Internet Explodera o kilkaset parsekow. Typowy sponsorowany tekst bez nawet zdzbla powaznych informacji.

          Moze ten test robili na [zhakowanym] serwerze M$ i dlatego im tak jakos ladnie wyszlo?