Akcesoria

Takie rzeczy od Hama? Interesujące…

przeczytasz w 2 min.

Hama może kojarzyć Wam się z dobrze wycenionymi akcesoriami i peryferiami – to bardzo słuszne skojarzenie, bo nadal tym właśnie się zajmuje. Okazuje się jednak, że wieloletnie doświadczenie w tej branży owocuje bardzo ciekawymi produktami, które pokazano na IFA 2022.

Hama prezentuje nowe zegarki i dużo nowości w kwestii zasilania

Przechadzając się po jednej z hal targów IFA 2022, zaskoczyła nas wielka (praktycznie na ćwierć hali) ekspozycja znanego nam przecież wyśmienicie producenta Hama. Postanowiliśmy zatem podejść i bliżej się zapoznać z tym, co mają do pokazania. Największą nowością okazała się być nowa linia zegarków Fit Watch 4910. Poza nowszym procesorem, dostajemy tu bowiem zupełnie nowy kształt.

Nowe zegarki Hama Fit Watch 4910Stare zegarki Hama Fit Watch 4900
Po lewej nowe, a po prawej starsze zegarki od Hama – widać, że zmienił się wzorzec do naśladowania ;)

Z inteligentnych urządzeń Hama pochwaliło się również nowymi listwami zasilającymi, którymi można sterować przez aplikację. Pozwalają również monitorować zużycie energii, a dodatkowo wyposażono je w porty USB (również typu C) ze wsparciem szybkiego ładowania. Aplikacja pozwala również sterować takimi gadżetami, jak zamek do szafki (blokada przeciw dzieciom ;)), wideo-domofon bezprzewodowy lub oświetlenie dekoracyjne.

Hama - inteligentne gniazdkoHama - listwa inteligentnaHama - wideo domofon
Jeżeli nie potrzebujemy kontroli nad każdym gniazdem listwy z osobna, to można wybrać tańsze gniazdo przelotowe.

Wspomniane światło dekoracyjne można też nabyć w formie świecących słupków o konfigurowalnej długości, poprzez dokładanie kolejnych modułów (raczej nie więcej niż 4x 50 cm). Kolor oraz animacja oświetlenia są oczywiście sterowane z poziomu aplikacji.

Hama - amibi-LED długieHama - amibi-LED krótkie
Łączenie jest całkiem sprytne, ale mało odporne na dzieci, a przenosząc lampę, lepiej chwycić za podstawę…

Zaprezentowano również nowe listwy zgodne ze standardem Power Delivery 3.0 65 W. Oznacza to możliwość podpięcia telefonu lub laptopa samym kablem USB-C w celu szybkiego ich ładowania. Takie rozwiązanie pozwoli w domyśle zredukować ilość leżących pod biurkiem zasilaczy, a także dobrze współgra z ekologicznym trendem sprzedawania elektroniki bez zasilaczy/ładowarek. Choć samą ładowarkę o bardzo zgrabnych rozmiarach również można już teraz nabyć – 65 W współdzielone przez port USB-A i USB-C

Hama - listwa z PD długaHama - listwa z PD krótka
Nowe listwy są dostępne w dwóch rozmiarach, ale niestety nie są „inteligentne”.

Hama to również tanie granie

Nieco głębiej w ekspozycji odnaleźliśmy prezentację akcesoriów gamingowych z rodziny uRage. Hama w tym przypadku pozwala skompletować w dobrej cenie kompleksowe stanowisko profesjonalnego gracza. Począwszy od tych rzeczy niezbędnych, jak klawiatury, myszki i słuchawki, poprzez te bardziej dodatkowe, jak uchwyt na słuchawki, podkładki, aż po te typowo związane ze streamingiem, czyli mikrofony studyjne i kamery.

Hama - akcsoria dla graczyHama - stanowisko streamera
Nieco dalej były również całkiem wszechstronne uchwyty dla monitorów – te statyczne oraz z wysięgnikiem gazowym.

Na koniec jeszcze w oko wpadło nam stoisko z akcesoriami bardziej „life-style’owymi” – okazuje się, że Hama nie odpuszcza sobie również rynku pojemników na żywność i napoje – któżby pomyślał?

Hama - akcsoria dla graczy
Liczymy na rozbudowanie gamy kolorystycznej tych produktów.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  1
  Czasem i hama zrobi coś ładnego :)
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   jak widzę oni też porządnej listwy nie potrafią zrobić. weź tu spróbuj we współczesną listwę, do wszystkich gniazdek po kolei powpinać ładowarki. NIE DA SIĘ. po prostu się nie mieszczą jedna obok drugiej. jest wiele urządzeń które mają zasilacz w formie wtyczki, i to też się nie mieści. a na rynku nie ma normalnego pasywnego rozgałęziacza, w którym gniazdka są od siebie oddalone na właściwą odległość.

   Ja sobie poradziłem, Po prostu kupiłem 3 g.niazda potrójne, co daje w sumie 9 gniazd, takie natynkowe. Konkretny model jest bez znaczenia. Przykręciłem to na kawałku deski, połączyłem, i działa jak powinno. Czemu na to nie ma gotowców ??????
   • avatar
    ECRYGIGS
    0
    Od Hama posiadam tylko uchwyt HAMA 118626 Fullmotion XL VESA 800x600 i nawet nie wiedziałem, że produkują zegarki itp.
    • avatar
     Fa_sol
     0
     Listwy świetlne mi się podobają, chętnie bym sobie takie rozstawił w gabinecie.
     • avatar
      Janisz
      0
      Czy są jakieś smartwatche bez ŻADNYCH funkcji sportowo-zdrowotnych, ale za to w normalnych rozmiarach (grubość)?