Gadżety

Ten gadżet z IKEA musisz mieć u siebie

przeczytasz w 1 min.

IKEA Vindstyrka to nowy miernik jakości powietrza, który już wkrótce ma trafić do sklepów. Producent chce, abyśmy zadbali o zanieczyszczenia nie tylko poza domem, ale też wewnątrz budynków.

Mały, ale pełen niezbędnych funkcji

Możemy zabezpieczać się przed zanieczyszczeniami na szereg różnych sposobów. Najbardziej oczywiste jest korzystanie z najlepszych oczyszczaczy powietrza. Warto też używać aplikacji, które śledzą poziom zanieczyszczenia w powietrzu w twojej okolicy. W tym wszystkim brakuje jednak ważnego elementu - kontrolowania, czy powietrze, którym oddychamy w domu na pewno jest odpowiednio czyste. Może w tym jednak pomóc IKEA Vindstyrka - niewielki gadżet, który wkrótce pojawi się w popularnej sieci sklepów i ma być dobrym dodatkiem dla każdego mieszkania.

IKEA Vindstryka

Miernik jakości powietrza Vindstyrka to niewielkie urządzenie, które IKEA wyposażyła w niezbędne do oceny poziomu czystości otoczenia czujniki. Jest zatem pomiar zawartości najbardziej szkodliwych dla zdrowia (zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia) pyłów PM2.5 w powietrzu i lotnych związków organicznych (TVOC). Nie brakuje też pomiaru wilgotności i temperatury otoczenia.

Miernik trafi również do polskich sklepów

IKEA zapowiada, że Vindstyrka trafi do każdego sklepu sieci IKEA na rynku, a proces wdrażania go do sprzedaży rozpocznie się już w kwietniu 2023 r. Nie jest jednak znana konkretna data, kiedy miernik trafi do polskiej dystrybucji i w jakiej cenie będzie oferowany. Sugerując się jednak słowami Henrika Telandera z IKEA, który twierdzi, że “celem firmy było stworzenie przystępnego cenowo i wydajnego czujnika jakości powietrza”, można oczekiwać, że cena będzie atrakcyjna.

IKEA Vindstryka

Istotne dla potencjalnych klientów, którzy mogą zdecydować się na zakup Vindstyrka jest to, że miernik będzie współpracował z aplikacją IKEA do obsługi smart home, a także komunikował się z inną infrastrukturą wchodzącą w skład inteligentnego domu (np. oczyszczacz powietrza) i aktywnie reagował na wskazania.

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piterk2006
  8
  Tylko po co nam miernik zanieczyszczenia w domu jak mamy oczyszczacz? Wieczne życie z paranoją? Ja dostaję ataku paniki za każdym razem jak oczyszczacz zaczyna wyć bo się coś na patelni przypala XD
  Poza tym większość oczyszczaczy np. xiaomi 3c ma wbudowane mierniki jakości powietrza i wyświetla jakość.
  • avatar
   zack24
   3
   Dzisiaj wprowadzają czujnik (chociaż jakiś tam w ofercie już był), jutro oczyszczacz powietrza. Tani bo to IKEA, ale marketing jest...
   • avatar
    Kasuja Wpisy Automatem
    1
    o ludzie jaka krypto reklama. w ikei to nawet metal jest z plastiku :(
    • avatar
     wln123
     0
     samo wyprodukowanie tego szaju generuje zanieczyszczenie
     hipokryzja i wciskanie ciemnoty level ekspert
     • avatar
      Wyczes
      0
      Za clickbaitowe tytuły powinno się dać zgłosić stronę do demonetyzacji reklam. Potem się wkurzacie na ludzi, że korzystają z adblocków. Sorry ale sami się o to prosicie.
      • avatar
       Ruffriders1988
       0
       NICZEGO NIE MUSZĘ gamoniu. Tym bardziej nie potrzebuje kolejnego gówna sterowanego smartfonem :D
       • avatar
        obcypl
        0
        W sumie dziś ważne tylko ,czy będzie kompatybilny z Matter i z otwartym zarządzaniem (wykorzystanie np. z Home Assistant). ZigBee na 100% ale te same wątpliwości.
        • avatar
         oreonoreon
         0
         Czy będzie skala zanieczyszczenia specjalnie dla Rudy Śląskiej?
         • avatar
          maryśśś
          0
          Chyba taki gadżet byłby zbędny w moim domu, wolę w roombe zainwestować czy oczyszczacz powietrza.