Gry

Infinity Blade hitem gier mobilnych

przeczytasz w 2 min.

Ponad ćwierć miliona nabywców przez niecały tydzień na rynku - to liczba na tyle duża, żeby móc ogłosić nowy rekord.

 Warto przeczytać:
 

Nadciaga DC Universe Online

Na samym początku zaznaczyć trzeba, że Infinity Blade jest grą przeznaczoną na iPhone'y i iPady. To właśnie tych platform dotyczy sukces - jest to najszybciej sprzedający się tytuł dostępny w serwisie Apple Game Center. Do tej pory królował tam Cut the Rope od fińskiego developera - Rovio. Skandynawowie swoim produktem zarobili milion dolarów w dziesięć dni. Natomiast rekordowe dzieło Chair Entertainment od 9.12.2010 nabiło w kieszeń wydawcy 1,7 miliona zielonych.

Jednak jeśli mówić o popularności, a nie o sukcesie kasowym, to Infinity Blade musiał jednak ustąpić miejsca dwóm częściom Angry Birds i wspomnianemu Cut the Rope. Wszystko wskazuje na to, że sama grafika to nie wszystko. Mimo tego, że ta ostatnia jest w omawianej produkcji naprawdę najwyższych lotów. Wszystko to dzięki specjalnej wersji silnika Unreal Engine 3.

Jeśli już przestaniemy zachwycać się efektami wizualnymi, możemy odkryć, że Infinity Blade jest dość wtórne. Okuci w ciężką zbroję przemierzamy cytadelę pokonując coraz to silniejszych wrogów. Całość ogranicza się praktycznie do sprawnego machania mieczem. Zauważalne są też subtelne elementy RPG - dostajemy punkty, które standardowo wydajemy na polepszenie umiejętności i ekwipunku.

Za niecałe sześć dolarów możemy nabyć bardziej pokaz możliwości silnika graficznego, niż grę wciągającą na dłuższą chwilę. Jak jednak pokazują statystyki - wielu dało się skusić. Miejmy nadzieję, że jeśli powiedziało się A, to powie się też B i przy użyciu prezentowanej technologii zaczną powstawać coraz to bardziej złożone gry. Wtedy śmiganie palcem po ekranie nie będzie ograniczać się do świetnego pierwszego wrażenia. A jak wygląda UE3 na iPadzie w akcji na daną chwilę, możemy sprawdzić na jednym z wielu filmików z rozgrywki

Źródło: Inf. prasowa

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Szkoda że na Samsung Wave nie ma takich Gier.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jeśli chodzi o gry to Iphone > reszta!
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mi tam bardziej się podoba Rage na iphona.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     mi niestety nie odpali na moim iPhone 3G ale za to inne gry świetnie się sprawują jak np. świetny crpg Dungeon Hunter 2 :)
     http://www.youtube.com/watch?v=xPzPCqHVhgM
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      SPRZEDAŻ produktu za 1.7 mln nie jest równoznaczny z ZAROBKIEM 1.7 mln dolarów!
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Gra jest do dupy większego syfu nie widziałem to tylko fajna grafika nic więcej tak monotonnej i ograniczonej gry dawno nie widziałem ma wykrywalność niczym Wąż na nokie 3310
       • avatar
        robgrab
        0
        W appstore 30% bierze apple reszta dla autora. A gra jest u nas po 4,99 euro za sztuke