Gry

Infinity Blade hitem gier mobilnych

Karolina Grązka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Karolina Grązka
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Ponad ćwierć miliona nabywców przez niecały tydzień na rynku - to liczba na tyle duża, żeby móc ogłosić nowy rekord.

  Warto przeczytać:
 

Nadciaga DC Universe Online

Na samym początku zaznaczyć trzeba, że Infinity Blade jest grą przeznaczoną na iPhone'y i iPady. To właśnie tych platform dotyczy sukces - jest to najszybciej sprzedający się tytuł dostępny w serwisie Apple Game Center. Do tej pory królował tam Cut the Rope od fińskiego developera - Rovio. Skandynawowie swoim produktem zarobili milion dolarów w dziesięć dni. Natomiast rekordowe dzieło Chair Entertainment od 9.12.2010 nabiło w kieszeń wydawcy 1,7 miliona zielonych.

Jednak jeśli mówić o popularności, a nie o sukcesie kasowym, to Infinity Blade musiał jednak ustąpić miejsca dwóm częściom Angry Birds i wspomnianemu Cut the Rope. Wszystko wskazuje na to, że sama grafika to nie wszystko. Mimo tego, że ta ostatnia jest w omawianej produkcji naprawdę najwyższych lotów. Wszystko to dzięki specjalnej wersji silnika Unreal Engine 3.

Jeśli już przestaniemy zachwycać się efektami wizualnymi, możemy odkryć, że Infinity Blade jest dość wtórne. Okuci w ciężką zbroję przemierzamy cytadelę pokonując coraz to silniejszych wrogów. Całość ogranicza się praktycznie do sprawnego machania mieczem. Zauważalne są też subtelne elementy RPG - dostajemy punkty, które standardowo wydajemy na polepszenie umiejętności i ekwipunku.

Za niecałe sześć dolarów możemy nabyć bardziej pokaz możliwości silnika graficznego, niż grę wciągającą na dłuższą chwilę. Jak jednak pokazują statystyki - wielu dało się skusić. Miejmy nadzieję, że jeśli powiedziało się A, to powie się też B i przy użyciu prezentowanej technologii zaczną powstawać coraz to bardziej złożone gry. Wtedy śmiganie palcem po ekranie nie będzie ograniczać się do świetnego pierwszego wrażenia. A jak wygląda UE3 na iPadzie w akcji na daną chwilę, możemy sprawdzić na jednym z wielu filmików z rozgrywki

Źródło: Inf. prasowa

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Szkoda że na Samsung Wave nie ma takich Gier.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jeśli chodzi o gry to Iphone > reszta!
 • avatar
  Konto usunięte
  Mi tam bardziej się podoba Rage na iphona.
 • avatar
  Konto usunięte
  mi niestety nie odpali na moim iPhone 3G ale za to inne gry świetnie się sprawują jak np. świetny crpg Dungeon Hunter 2 :)
  http://www.youtube.com/watch?v=xPzPCqHVhgM
 • avatar
  Konto usunięte
  SPRZEDAŻ produktu za 1.7 mln nie jest równoznaczny z ZAROBKIEM 1.7 mln dolarów!
 • avatar
  Konto usunięte
  Gra jest do dupy większego syfu nie widziałem to tylko fajna grafika nic więcej tak monotonnej i ograniczonej gry dawno nie widziałem ma wykrywalność niczym Wąż na nokie 3310
 • avatar
  robgrab
  W appstore 30% bierze apple reszta dla autora. A gra jest u nas po 4,99 euro za sztuke