Internet

Instagram ma już 400 mln aktywnych użytkowników

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Usługa podwoiła swoją bazę użytkowników w ciągu 18 miesięcy.

Instagram

Instagram to miejsce, w którym możemy dzielić się zdjęciami własnego autorstwa oraz aplikacja, która służy właściwie do tego samego. Należący do Facebooka serwis szybko zyskuje popularność i okazuje się, że obecnie każdego miesiąca korzysta już niego ponad 400 milionów użytkowników.

Usługa wystartowała w październiku 2010 roku. W marcu 2014 roku liczyła sobie 200 mln użytkowników, pod koniec ubiegłego roku – 300 milionów, a teraz dodała do tego kolejną setkę. Taka dynamika wzrostu z pewnością może robić wrażenie.

Myślicie, że większość tych osób to Amerykanie? Okazuje się, że nie – stanowią oni jedynie 25 proc. społeczności. Ponad połowa zaś to użytkownicy z Azji i Europy.

Większa liczba użytkowników to także więcej zdjęć publikowanych za pośrednictwem serwisu Instagram. Średnio każdego dnia ludzie z całego świata „wrzucają” ponad 80 milionów fotografii (to wzrost o 10 mln w porównaniu z grudniem 2014 roku). A wy dokładacie się do tych statystyk?

Źródło: TechSpot

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Detrioux
  8
  Ehh ludzie mają jakieś "chib-ździ" na temat instagrama lub tego snapchata. Co to za frajda wklejać co 10 min swoją morde z samochodu lub żarcia które przed chwilą zamówiliśmy.
  Twórcy takich rzeczy tylko zacierają ręce na zarobek, polularność kosztem głupiej mody.
  Nie rozumiem. Jak nie dzkubki to self-e, jak nie fb to insta. Jak nie urok to snapchat. Łażenie do sklepu i nagrywanie tego co się robi. Mycie zębów, jedzenie śniadania, picie kawy. LUDZIE nie macie życia? musicie to oglądać komentować i papugować jeszcze mówiąc że to fajjne i cool. nie. Simsy na realu mają lepszą grafikę i fabułe .
 • avatar
  vegasnight9
  4
  Jestem w pozostałej grupie 6,5 mld ludzi którzy nie mają tam konta :D
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  "Myślicie, że większość tych osób to Amerykanie? Okazuje się, że nie – stanowią oni jedynie 25 proc. społeczności. Ponad połowa zaś to użytkownicy z Azji i Europy."

  25% na samo USA (bo o to w tym przypadku chodzi) to dużo i porównywanie tego do całej reszty świata z określeniem "tylko" wygląda trochę nietaktownie.
 • avatar
  Marucins
  2
  A ile jest wykorzystywanych aktywnie?
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Używam snapchata do publikowania tego co gotuję, nie wysyłam zdjęć mojej osoby, ale od instagrama trzymam się z daleka.
 • avatar
  projectdarkstar
  0
  Jeden z wielu portali dzięki którym lekko zakompleksieni ludzie mogą poczuć że coś znaczą i ktoś się nimi interesuje.