Procesory

Intel Coffee Lake - pierwsze testy 6 rdzeni/12 wątków w wersji dla laptopa

przeczytasz w 1 min.

Pierwsze wyniki wydajności wyglądają bardzo obiecująco, zwłaszcza jeżeli chodzi o osiągi w trybie wielowątkowym.

Jesteśmy po premierze procesorów Intel Coffee Lake dla desktopów, ale w planach producenta są również mobilne odpowiedniki. Na jednym z chińskich portali pojawiły się przecieki odnośnie wydajności jednego z topowych modeli.

Ujawnione przecieki najprawdopodobniej dotyczą modelu Core i7-8720HK. Jednostka została wyposażona w 6 rdzeni/12 wątków – bazowy zegar wynosi tutaj 2,4 GHz, Turbo dla wszystkich rdzeni około 2,9/3,0 GHz, natomiast maksymalne Turbo dla jednego rdzenia to 3,6 GHz.

Intel Coffee Lake - CPU-Z

Oprócz tego udostępniono 6x 256 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu (L2), 9 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3) i 2-kanałowy kontroler pamięci DDR4. Układ montowany jest bezpośrednio na laminacie, a jego współczynnik TDP oszacowano na 45 W.

Intel Coffee Lake - CPU-Z

W benchmarku CPU-Z procesor uzyskuje 370,7 punktów w trybie jednowątkowym i 2414,6 punktów w trybie wielowątkowym. Ten drugi wynik można porównać do desktopowego modelu Core i7-6700K (4 rdzenie/8 wątków).

Intel Coffee Lake - Fritz Chess Benchmark

W teście Fritz Chess Benchmark pojawiły się problemy – pomiar został przeprowadzony tylko dla 8 wątków, a procesor uzyskał tutaj zaledwie 10544 punktów. Podobne wyniki oferują tutaj jednostki Core i5-6xxx (4 rdzenie/4 wątki).

Wygląda więc na to, że Intel planuje rewolucję na rynku laptopów – w końcu otrzymalibyśmy tutaj 6 rdzeni/12 wątków, z czego na pewno ucieszą się profesjonaliści. Na pierwsze takie konstrukcje pewnie będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

Źródło: Tieba

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xGatki
  7
  Wina AMD? xD
  • avatar
   xfire25
   2
   Pewnie w marcu wyjdą pierwsze laptopy 6 rdzenióf, grafika GDDR 6 z dopiskiem dla profesjonalistów, a sRGB pokrycie w 50%, albo matryca TN
   • avatar
    shoken
    1
    Czemu oni nie umieją nawet załączać porządnie benchmarka a publikują jakieś testy.Testują jakąś starą wersją Fritz chess banchmark jak już jest od dawna wersja obsługująca 16 core
    http://www.mediafire.com/file/fnirlz6ls6zwdc6/FritzChessBenchmark-up16core.zip
    • avatar
     Gatts-25
     1
     Rzeczywiście fajnie się zapowiada i przynajmniej wiadomo czyja w tym zasługa ale patrząc na TDP 45W coś dużo się wydaje i jednak te 14nm++++ nie jest już takie dobre dla niskich poborów energii elektrycznej.
     1000dolarów to górna granica na jaką ludzie chcą jeszcze decydować się kupować cokolwiek bo reszta powyżej wymaga zastanowienia.
     Laptopy oparte na APU AMD R5 2500u i 2700u miały już być dostępne a tak pozostaje dalej czekać bo lepszego sprzętu biorąc pod uwagę wiele składników zmiennych w stosunku do ceny nie dostaniemy.
     • avatar
      mjwhite
      0
      O GPU ani słowa, szkoda.
      • avatar
       spocco
       0
       "Na pierwsze takie konstrukcje pewnie będziemy musieli poczekać do przyszłego roku." optymiści ;)
       • avatar
        Cute Pony
        0
        Co mnie interesuje to temperatury. Co z tego ze 6 rdzyniuff jak bedzie to chodzilo na 1,5-1,7GHz bo procek sie zagrzeje do 95 stopni i sie throttling odpali. Realne testy w laptopie, temp < 80 stopni i wtedy mozna gadac.