Gry

Senator chce odwołania IEM 2020 i straszy koronawirusem

przeczytasz w 2 min.

Intel Extreme Masters w Katowicach to jedno z najważniejszych wydarzeń w e-Sportowym kalendarzu. W obawie przed koronawirusem, organizatorzy zaostrzyli środki bezpieczeństwa na zawodach. Jeden z polityków chce jednak jeszcze poważniejszych decyzji i apeluje, by odwołać imprezę.

Pilne: Wojewoda Śląski podjął decyzję w sprawie IEM w Katowicach

Zaostrzone środki bezpieczeństwa na Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters 2020 to przede wszystkim rozgrywki w Counter Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz Quake. Dla odwiedzających przygotowano również IEM EXPO, a więc targi sprzętu gamingowego, gier wideo i e-sportu. Prognozuje się, że finały IEM przyciągną do Katowic blisko 200 000 gości z całego świata. Setki milionów będą je śledzić na transmisjach w Internecie. Niewątpliwie jest to jedna z najważniejszych e-Sportowych imprez na świecie i duża szansa na wypromowanie regionu.

O zaostrzonych środkach bezpieczeństwa mówi się już od ubiegłego tygodnia, gdy firma Intel zrezygnowała z aktywnego uczestnictwa w wystawienniczej strefie IEM EXPO. W obawie przed epidemią koronawirusa, organizatorzy od razu poinformowali o poprawie środków bezpieczeństwa – na miejscu pojawi się dodatkowy personel medyczny i patrole ratowników, służby sanitarne zostaną wyposażone w zestawy dezynfekujące, a dla odwiedzających przygotowano dodatkowe stanowiska higieniczne. Niedawno zdecydowano, by podjąć kolejne kroki w postaci obowiązkowego sprawdzania stanu zdrowia dla gości.

Senator nawołuje do odwołania Intel Extreme Masters

Marek Plura, senator Koalicji Obywatelskiej, widzi tutaj poważne niebezpieczeństwo i zaapelował do Wojewody Śląskiego o odwołanie imprezy. Senator napisał na swoim twitterze:

Apeluję do Wojewody Śląskiego o odwołanie Intel Extreme Masters, które rozpoczynają się jutro w Katowicach. Ubolewam, iż wojewoda nie podjął tej decyzji wcześniej, już dziś w naszym regionie są obecne tysiące uczestników z państw dotkniętych epidemią koronawirusa.

W późniejszej wiadomości senator doprecyzował, że największe niebezpieczeństwo widzi w… osobach, które nie zostaną wpuszczone na imprezę.

Jutro w Katowicach e-sportowe mistrzostwa IEM. Już dziś są tu tysiące uczestników z państw dotkniętych koronawirusem. Przed wejściem, będzie pomiar temperatury. Potencjalnie chorzy nie będą wpuszczani na imprezę, co oznacza, że pójdą na miasto. Dopuszczenie do tego to skandal!

Jeden z obserwujących trafie zauważył, że pomysł polityka jest absurdalny - jeżeli rzeczywiście mamy zarażonych, a impreza zostanie odwołana, to decyzja i tak niewiele zmieni:

A co się stanie jak impreza zostanie odwołana w dniu dzisiejszym? Efekt będzie dokładnie taki sam. Wiele osób które się wybierają na wydarzenie już w Katowicach są, albo są w drodze.

Czy IEM w Katowicach zostanie odwołany? Nic nie jest przesądzone. Wiemy, że o odwołaniu imprezy obecnie może zadecydować Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek na wniosek inspektora sanitarno-epidemiologicznego. Będziemy śledzić sprawę na bieżąco.

Źródło: Twitter, Dziennik Zachodni

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DarMor
  2
  Prawda jest taka że odwołanie imprezy w tak późnym terminie to jest i tak już "po ptokach". Kto miał wirusa i przybył to i tak już zaraża. Bez sensu robić to w taki sposób.
  • avatar
   xxx.514
   1
   A może odwołać senatora?
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Na takich właśnie kretynów głosował ten ciemny naród ;-)
    • avatar
     marzanka
     1
     Decyzja była uzasadniona, ale zapadła za późno a takie firmy jak np. Media Expert, partner wydarzenia straciły na tym tylko, przynajmniej wyszli z twarzą i utrzymali promocję
     • avatar
      kiko80
      -7
      Dla tego senatora mogę tylko powiedzieć jedno STUL PYSK!!!!!
      • avatar
       Adrianwo
       0
       Komunizm powinien umrzeć!!! To jest najlepszy powód rozprzestrzeniania się koronawirusa - za dużo ludzi wierzy w brutalną politykę Chin!!!
       • avatar
        Wicior
        0
        Co do media expert to się zgadzam, robiłem zakupy przez internet przez tę zadymę
        • avatar
         sebud
         0
         Szanuję, że te promocje utrzymali