Procesory

Intel nadal nie zmienia swoich Atomowych planów

przeczytasz w 0 min.

Mimo problemów z dostarczeniem na rynek odpowiednio dużej ilości jednordzeniowych Atomów, Intel nadal planuje wprowadzenie do sprzedaży następnej generacji niskonapięciowych procesorów. Przypomnijmy, że popyt na procesory Atom z serii 2xx jest na tyle duży, że producent nie jest w stanie dostarczyć wystarczająco dużych partii procesorów na rynek – zwłaszcza aby zaspokoić potrzeby producentów netbooków.

Mimo problemów, Intel nadal potwierdza, że w trzecim kwartale tego roku pojawi się Atom seria 300 czyli dwurdzeniowe konstrukcje. Jeśli sięgniemy do kalendarza, to szybko zauważymy, że trzeci kwartał tego roku zaczyna się właśnie dzisiaj i kończy z ostatnim dniem września. Jak w takim razie Intel poradzi sobie z uciekającym czasem? Wygląda na to, że producent może „pójść na skróty”. Możliwe, że na rynek zostanie wprowadzona pierwsza, niewielka partia „dual-core'ów” a dopiero w późniejszym terminie pojawią się kolejne, większe partie.

Z pewnością ciekawa będzie reakcja rynku na pojawienie się dwurdzeniowych energooszczędnych chipów. Już teraz nie trudno wyobrazić sobie jak bardzo marketingowcy będą starali się udowodnić, że dwa rdzenie w Atomie będą oznaczać podwójną moc przy niewiele większym zużyciu energii – porównując do Atoma 2xx. Mimo iż dotychczas Atom pokazał, że stać go na wiele, nie jest to procesor do zastosowań multimedialnych, zwłaszcza przetwarzania materiałów High Definition. O tym jak sprawdzi się Atom 300 dowiemy się dopiero za kilka miesięcy.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!