Laptopy

Intel: netbooki nie są dla początkujących

przeczytasz w 1 min.

Intel twierdzi, że osoby zamierzające kupić swój pierwszy komputerów nie będą wybierać netbooków. Taki trend panuje od dawna i nie powinien się zmienić.

Firma Intel, która swoimi procesorami Atom znacząco przyczyniła się do stworzenia rynku netbooków, zauważa że ludzie raczej nie zmieniają podejścia do tych tanich komputerków. Producent informuje, że obecnie netbooki kupowane są jako drugi lub któryś z kolei komputer lub jako komputer dla dziecka w wieku szkolnym.

- Nie wydaje mi się, aby osoby zamierzające kupić swój pierwszy komputer decydowały się na netbooka. Tacy ludzie chcą raczej kupić coś porządniejszego. I dotyczy to nie tylko Chin, ale całego świata. Jeśli chcesz wydać ciężko zarobione pieniądze na komputer, będzie to komputer oferujący o wiele większe możliwości, który umieścisz w domu - mówi Sean Maloney z Intela.

Maloney uważa, że taki trend panuje na rynku netbooków od dawna i nie powinien się zmienić. Netbooki sprzedawane są najczęściej tym użytkownikom, którzy mają już jeden lub więcej komputerów w domu.

Dodatkowo netbooki często kupowane są z myślą o dzieciach w przedziale wiekowym od 7 do 11 lat. Dla przykładu Disney oferuje netbooki dla młodszych użytkowników, które sprzedawane są wraz z zabawkami i specjalnym oprogramowaniem dla dzieci.

Serwis eWeek donosi, że w 2 kwartale dochody ze sprzedaży procesorów Atom wyniosły 362 mln dolarów. W tym kwartale Intel został także ukarany grzywną w wysokości 1,06 miliarda euro za praktyki monopolistyczne. Intel zapowiedział wówczas, że będzie się odwoływał od tej decyzji i już to zrobił. 

⇒ Porady dla kupujących netbooka i test 7 modeli

Maloney z Intela twierdzi ponadto, że rynek netbooków jest już dobrze rozwinięty i można go uznać za dojrzały. Komputery tej klasy są już bardzo dobrze znane użytkownikom.

Czy któryś z naszych czytelników kupiłby netbooka jako swój pierwszy komputer?

Źródło: Inf. własna

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Brandar
  0
  Nigdy!
  • avatar
   sevae
   0
   Jako trzeci moooożeee...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    dla nas to już chyba za poźno, jeśli chodzi o kupowanie pierwszych komputerów... ;)
    • avatar
     Darodaredevil
     0
     Nie. Zastanawiałem się nad tym jako drugim komputerem ale nic nie zastąpi wygody używania pełnowymiarowego laptopa. I jego wydajnosci.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      phi niektorzy za miast kompa to kupuja czesci np ja :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       nigdy netbooki ne przebiją laptopów
       • avatar
        Warrk
        0
        W podobnej cenie do netbooka mozna miec znacznie lepszego notebooka, troche mniej "trendy" i ciezszego ale mozliwosci sa bez porownania wieksze.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         KURNA CZYTA WOGOLE KTOS Z WAS CALY NEWS, czy tylko po samym naglowku komentujecie - CO TO KURNA ZA ZDANIE I O CO W NIM CHODZI??!! "Intel twierdzi, że osoby zamierzające kupić swój pierwszy komputerów nie będą wybierać netbooków" Brzmi jak tlumaczenie z English translator!! :-|