Internet

Internetowa kolekcja magazynów komputerowych i o grach

przeczytasz w 1 min.

The Computer Magazine Archives zawiera ponad 18 tysięcy wydań, które zapewnią ci powrót do przeszłości.

Gambler i Secret Service to dwa spośród setek magazynów komputerowych i o grach wideo, które znalazły się w ogromnej kolekcji „The Computer Magazine Archives” – nowej bibliotece dostępnej w ramach Internet Archive. Tryb nostalgiczny: aktywowany.

Na kolekcję składa się ponad 18 tysięcy wydań, w tym wiele numerów wspomnianych magazynów Secret Service i Gambler. Niestety te dwa to wszystko, co jest dostępne po polsku, ale to wciąż wiele numerów do przeczytania – prawdziwy powrót do przeszłości, jakiego żaden geek nie będzie chyba w stanie sobie odmówić (za spadek wydajności w pracy przepraszamy).

Mag Archieve podgląd

Czym gracze i maniacy komputerowi emocjonowali się przed dwiema dekadami? W „The Computer Magazine Archives” znajduje się odpowiedź. Nie tylko po polsku, bo wśród tytułów znajdziemy też magazyny Byte, Amiga Format, Compute!, Digit, PC Today czy 64’er. 

W odnalezieniu interesujących nas tytułów pomagają filtry – można wybrać konkretny tytuł, ale też rok czy zakres tematyczny. Co warte podkreślenia, magazyny można czytać w przeglądarce lub też pobrać je w wielu różnych formatach, włączając w to PDF i EPUB (bez problemu otworzymy je więc na przykład na czytnikach e-booków).

Kompletna kolekcja jest dostępna tutaj, a jeśli chcecie sprawdzić tylko polskie magazyny, to kliknijcie ich tytuły: Gambler / Secret Service.

Źródło: ghacks, Archive.org

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mjwhite
  6
  20 lat minęło jak jeden dzień....
  • avatar
   mjwhite
   6
   PS. Coś dla tych co narzekają na ceny podzespołów komputerowych

   https://archive.org/stream/secretservicemagazine-1997-10/SecretService_10_1997#page/n89/mode/2up
   • avatar
    Dizzy
    6
    Coś pięknego, aż mi się łezka w oku zakręciła :)
    • avatar
     raffal81
     5
     Buuuu Bajtka brak.
     • avatar
      Konto usunięte
      4
      Bardzo fajna strona,brakowało mi kolekcji cyfrowej Gamblera a teraz moge sobie legalnie sciągnąć.
      • avatar
       hrabin1
       2
       kiedyś jako stały czytelnik secret service pisywałem do nich listy (nie maile:) i pewnego razu dostałem od nich kartkę pocztową/firmową z tekstem - "miesiąc bez listu od Ciebie to jak jaja bez plemników".... mam tą kartkę do dzisiaj, muszę ją wyszperać i pokazać synowi i córce... a wieczorem, jak już rodzina zaśnie, to walne ze dwa piwka i poklikam po tych sentymentach.. nie chcę, żeby widzieli jak ojcu szklą się co chwilę oczy ;)
       • avatar
        SiLNOR3KI
        1
        Mam wszystkie nr Gamblera i Secret Service oraz Top Secret. Wiele innych jak ŚGK, Reset itp. a nawet C&A, Kebab... Wszystko oprócz g... cda
        • avatar
         Konto usunięte
         1
         io, cda, chip itp..
         • avatar
          Wiskas
          1
          Ja tylko zobaczyłem okładki i dostałem flashback ;) niesamowite że gdzieś w szufladach mózgowych te okładki tam są.....Pierwszy look I ooOooo tą czytałem ,o tą też , o kolejną. O kurde ja chyba wszystkie czytałem.... Klasyka