Systemy operacyjne

iOS 10 i macOS Sierra udostępnione w ramach drugiej wersji beta

przeczytasz w 1 min.

Apple systematycznie rozwija nowe wydania swoich systemów. Jest im już blisko do oficjalnego debiutu.

Systemy iOS 10 i macOS Sierra zaprezentowane zostały przez Apple na czerwcowej konferencji WWDC 2016. Na ich udostępnienie wciąż czekamy, chyba, że mowa o wydaniach testowych. Wtedy sytuacja wygląda inaczej.

iOS 10 i macOS Sierra dostępne były do tej pory w wersji beta dla deweloperów. Teraz producent udostępnia wersję beta 2 i jednocześnie zachęca do testów szersze grono użytkowników. Dało się nawet słyszeć głosy zniecierpliwienia, dlaczego beta 2 nie pojawiła się szybciej, ale już się to wyjaśniło.

Producent na brak pracy nie narzekał. Z pierwszych informacji przekazywanych przez osoby mające już kontakt z beta 2 wynika, że wszystko idzie w bardzo dobrą stronę. Najbardziej uwidacznia się to w przypadku iOS 10, którego wydajność nie budzi już większych zastrzeżeń. Poza tym wszystkie z zapowiadanych nowości zaczynają działać już dokładnie tak jak powinny, poza tym jest ich zdecydowanie więcej niż w pierwszej becie. Mówiąc najkrócej beta 2 to już niemal finalny produkt, chociaż dokładne testy pozwolą znaleźć zapewne jakieś niedoskonałości.


O zmianach względem poprzednich wydań iOS i macOS pisaliśmy już wcześniej, w zapowiedziach iOS 10 i macOS Sierra.

Jeśli będziecie testować któryś z systemów u siebie pamiętajcie o kopiach zapasowych. Finalne wersje iOS 10 i macOS Sierra pojawić mają się na jesieni.

Źródło: Apple, 9to5Mac, techradar

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  januszb
  -4
  Zapomnieli dodać o dwóch najwazniejszych ficzerach jakie wniesie iOS10:
  - iphony 5 przestaną być zdatne do użytku
  - iphony 6 zwolnią o 20%....