Telefony

iPhone 3G na zakazanej liście... w Egipcie

przeczytasz w 1 min.

Egipt to słońce, piramidy i faraonowie na cześć których wznoszono te potężne budowle. Okazuje się, że właściciele najnowszych telefonów iPhone 3G mogą mieć problemy używając ich w poszukiwaniu drogi do którejś z piramid. Egipski rząd uznał, że funkcja jaką oferuje urządzenie – mowa o GPS – to technologia militarna, która pozwoli na dokładne określenie „istotnych” obiektów. Chodzi tu oczywiście o obiekty strategiczne z punktu widzenia egipskiego systemu obrony. W związku z tym, zabronił sprzedaży telefonów Apple z włączoną funkcją GPS.

Producent telefonów bardzo szybko wykazał „skruchę” i „dopasował” iPhone'a do lokalnych zaleceń. Oznacza to, że „3G” nadal może rozchodzić się nad Nilem jak ciepłe bułeczki. Problem tylko w tym, że cena urządzenia dla przeciętnego mieszkańca tego kraju, jest na tyle zaporowa, że większość może jedynie pomarzyć o iPhone 3G.

Możliwe jednak, że egipski rząd szybko rozmyśli się. W końcu nie ma nic gorszego jak niezadowoleni „fanboye” iPhone'ów ;)

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  Tylko głupki kupują iPhona, jakbym miał wybierać iPhona i HTC to zdecydowanie biorę HTC, lepszy i większe możliwości, a iPhon to gadżet ;)
  • avatar
   SoundsGreat
   0
   -zobacz, mam iPhone'a
   -o jej, jaki słodki

   i właśnie dla takich ludzi jest stworzony:)
   • avatar
    cysi3k
    0
    @up

    Jakim prawem nazywasz kogoś głupkiem z uwagi na "telefon" jaki posiada?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     @cysi3k

     W Polsce panuje wolność słowa jeżeli jeszcze tego nie zauważyłeś.
     • avatar
      XaRaDaS
      0
      @Darkeners i cysi3k, mam swoje zdanie o tym produkcie i o jego użytkownikach. iPhon to zabawka w dodatku przestarzała. Ja wolę poczekać na HTC G1, który ten syf bije na głowę ;) jak pisałem wcześniej to jest gadżet, a nie coś praktycznego. Niby smartphon, ale totalnie nie wyszło im. Zanim cos napiszecie to porównajcie produkty i ich możliwości :D