Smartfony

iPhone 6S może zostać wyposażony w 2 GB pamięci RAM LPDDR4

przeczytasz w 1 min.

Nie trzeba dodawać, że dałoby to znaczny wzrost wydajności.

iPhone 6

Zanosi się na to, że wraz z początkiem nowego roku zacznie się zdecydowanie większa liczba doniesień na temat kolejnych smartfonów Apple. Najnowsze z nich wyglądają bardzo interesująco.

Azjatyckie źródła sugerują, że względem poprzedników możemy doczekać się przynajmniej jednej ważnej zmiany. iPhone 6S miałby zostać bowiem wyposażony w 2 GB pamięci RAM i to od razu LPDDR4. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus oferują 1 GB pamięci RAM, ale LPDDR3.

Apple dość długo zastanawiało się podobno nad podjęciem powyższej decyzji. Pierwszy problem to sporo wyższe koszty nowych pamięci, a drugi możliwe kłopoty z wyprodukowaniem wystarczającej ilości tych układów.

Producent zadbać miał jednak o wszystko. Pieniądze się znalazły, a pamięci mają być już produkowane i to aż przez 3 firmy - Micron, Hynix oraz Samsung.

Nie trzeba dodawać, że dałoby to znaczny wzrost wydajności, zwłaszcza, że najprawdopodobniej pojawi się również nowy procesor. Na tę chwilę mowa jednak o informacjach nieoficjalnych.

Źródło: phonearena, techz

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  20
  O proszę, interesujące. Procek ile rdzeni, dwa? Bo MediaTek szykuje dziesięć :P
  • avatar
   Konto usunięte
   11
   Wof cóż za geniusz, teraz spodziewam się ceny 5000zł za model większą ilością ramu...W końcu apple przekroczyło kolejną granicę "niemożliwości"
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Tym zagraniem rozpuszczą tylko programistów.
    Starsze Iphone-y zaczną mulić na nowym oprogramowaniu i skończy się legenda płynnie działających telefonów przez lata.

    Z drugiej strony, mogli by dać model z większą ilością ram-u i dual systemem iOS +mac os + dock. Coś takiego jak zaproponowało Canonical.
    • avatar
     hex3n
     1
     Takie newsy to dobry przykład na to, by się nie spieszyć z zakupem IPhone 6 zaraz po premierze. Od czasów IPhone 5 wiem że Apple z czasem poprawia swoje nowe fony i dopiero po około roku od premiery pojawiają się naprawdę dopracowane modele.
     • avatar
      Marucins
      -1
      Niemal 2 GB w tym telefonie to pewne na 99%.

      Obecne 1 GB (szok że w topowym telefonie firma poskąpiła) powoduje same problemy.
      • avatar
       Nalovp
       -1
       Brak płynności jest dopiero na iphone4 bo 4s nadal śmiga.Wcześniej kupowałem nowy model co roku,ale tym razem poczekam na 6s bo eski zawsze są lepsze.
       • avatar
        Konto usunięte
        -2
        Dziwne ze nie ma nigdzie wzmianki o podniesieniu pojemności baterii, polityka gigantów...