Zmywarki

Przydatny przycisk w zmywarce. Nie każdy o nim wie

przeczytasz w 1 min.

Planujesz uruchomić zmywarkę, ale nie chcesz żeby pracowała zbyt głośno? Jest na to sposób! Wystarczy skorzystać ze specjalnego programu, który pozwala obniżyć poziom generowanego hałasu.

Zmywarka to urządzenie, które znajduje się w wielu domach i znacząco ułatwia codzienne obowiązki związane z myciem naczyń. Dzięki niej możemy zaoszczędzić czas i energię, które musielibyśmy poświęcić na ręczne mycie, a także zapewnić higieniczną czystość naszym talerzom, sztućcom i innym kuchennym akcesoriom.

Niestety, praca zmywarki może być uciążliwa pod względem hałasu, co jest szczególnie problematyczne w nocy, gdy warto utrzymać ciszę. Dźwięki wydawane przez urządzenie mogą przeszkadzać w odpoczynku, zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach, gdzie kuchnia znajduje się blisko sypialni. Całe szczęście jest na to sposób.

Cichsza praca zmywarki

Najłatwiejszym sposobem jest zakup zmywarki cechującej się cichszą pracą. Producenci w specyfikacji urządzenia podają poziom generowanego hałasu, co jest dosyć znaczącym parametrem. Różnice między poszczególnymi modelami mogą być naprawdę spore, sięgając kilku decybeli. Warto pamiętać, że poziom hałasu jest wyrażany w skali logarytmicznej, więc każdy wzrost o 3 decybele oznacza podwojenie siły dźwięku.

Co jeśli mamy już zakupioną zmywarkę? Nic straconego! Producenci zmywarek bardzo często przewidują również możliwość ustawienia cichszego trybu (zwykle opisywanego jako cichy lub nocny). Wystarczy wybrać odpowiedni program na panelu sterowania.

Programy zmywarki
W instrukcji obsługi zmywarki znajdziemy opis poszczególnych programów

Na panelu zmywarki znajdziemy przycisk, który pozwala na wybranie programu cichego lub nocnego (jeśli o nim nie wiecie, warto sprawdzić instrukcję obsługi).

Cichy program zmniejsza hałas wytwarzany podczas pracy urządzenia, a różnice mogą sięgać kilku decybeli. Warto jednak zaznaczyć, że jednocześnie może on wymagać dłuższej pracy i/lub cechować się większym zużyciem wody. Nie jest on zalecany do zwykłej, codziennej pracy.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  efamon
  4
  Jak się chce cichą zmywarkę, to się po prostu taką kupuje. To był jeden z głównych parametrów jaki mnie interesował przy zakupie, głównie ze względu na kuchnię połączoną z salonem. Może trochę drożej w porównaniu do większości zmywarek, ale warto było.
  • avatar
   piomiq
   3
   Genialne. No kto by na to wpadł. Przecież nie każdy wie, że aby zmywarka pracowała ciszej należy wybrać program ... cichy.
   Do prawdy nie wiem jak autor na to wpadł.
   • avatar
    GejzerJara
    1
    @Paweł opanuj się z tymi bzdurnymi artykułami. Pewnie następy to będzie: superpedał w twoim rowerze, jak go odnaleźć?

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login