Pralki

Przydatny przycisk w pralce. Nie każdy o nim wie

przeczytasz w 2 min.

Pralka to powszechne urządzenie, która znacznie ułatwia nasze codzienne życie. Nie każdy jednak dobrze zna jej funkcje. Ciekawostką może być przycisk Start/Pauza, który sprawdzi się w awaryjnych sytuacjach.

Pralka to jedno z najczęściej używanych urządzeń w każdym domu. Jej obecność jest wręcz niezbędna, ponieważ dzięki niej pranie ubrań staje się szybkie i wygodne. Zamiast spędzać długie godziny na ręcznym praniu, wystarczy wrzucić ubrania do bębna, dodać detergent i wybrać odpowiedni program. Dzięki temu mamy więcej czasu na inne domowe obowiązki lub relaks.

Posiadanie pralki znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Oszczędza nam czas i energię (pomimo tego, że jest to jeden z najbardziej energochłonnych sprzętów w domu), które musielibyśmy poświęcić na ręczne pranie. Dzięki różnym programom prania możemy łatwo zadbać o różne rodzaje tkanin, co sprawia, że nasze ubrania są zawsze czyste i zadbane. Dobra pralka pomaga również w oszczędzaniu wody i energii, co jest korzystne zarówno dla naszego portfela, jak i dla środowiska.

Przydatna funkcja w pralce

Większość nowoczesnych pralek jest wyposażona w funkcję Start/Pauza, która pozwala na rozpoczęcie i zatrzymanie cyklu prania w dowolnym momencie. 

Pralka - przycisk start/stop
Przycisk start/pauza najczęściej jest oznaczony trójkątem i dwoma kreskami

Dzięki takiej funkcji możemy włożyć zapomniane ubrania do pralki nawet po uruchomieniu programu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy musimy coś szybko poprawić lub dorzucić dodatkową rzecz do prania. Ponadto, funkcja Start/Pauza pozwala na lepsze zarządzanie czasem prania, co jest pomocne w przypadku nagłych zmian planów lub pilnej potrzeby prania konkretnego ubrania.

Kiedy można użyć funkcji Start/Pauza?

Warto zaznaczyć, że zatrzymanie prania nie jest możliwe w każdym momencie. Po naciśnięciu przycisku Start/Pauza, pralka sprawdzi, czy taka opcja jest bezpieczna i czy można otworzyć drzwiczki.

Zatrzymanie prania będzie możliwe dopiero, gdy bęben się zatrzyma. Jeśli poziom wody jest za wysoki lub woda jest zbyt gorąca, drzwiczki pozostaną zablokowane.

Dajcie znać, czy używacie trybu Start/Pauza i czy rzeczywiście jest dla was przydatny.

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bartoliniog
  10
  wy i te wasze złote rady... masakra

  ostatnio pisaliście o "ukrytej funkcji w pralce, którą była... wyjmowana szuflada"... czekamy na więcej, na końcu zróbcie ankietę pt. "która z naszych porad była najgłupsza"
  • avatar
   Qazzy
   8
   Muj borze! Ukryty przycisk w pralce, tajny przycisk w ruterze... Jak rzyć, "ałtorze" tych wypocin, jak rzyć?
   Są jakieś kursy żeby pisać takie kocopoły czy to tak z głowy czyli z niczego?
   • avatar
    BombaX
    3
    Porady rurkowca w stylu... nie wchodź do pralki bo będzie "step bro im stuck"
    • avatar
     Alfred
     1
     Ja pitole, to już przesadzacie, stare pralki to co miały ? Był programator i przycisk on/off - działało DOKŁADNIE tak samo. Do tego sterowanie taką pralką było/jest (mam 25 letnią) lepsze, bo mogę ustawić programator jak chcę, w nowych raczej ciężko przeskoczyć z programem.
     • avatar
      piomiq
      1
      o masakra, normalnie porada nie z tej Ziemi. Szok.
      Przydatne to jest nie klikanie w te wasze "wspaniałe" artykuły z radami dla idi...ów.
      • avatar
       GejzerJara
       1
       @Paweł, czekam na recenzję wypasionej elektronicznej muszli klozetowej. W Japonii to norma. Śmiało, kasa nie śmierdzi, będziesz miał kolejną sztukę na artykuł :)

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login