Ciekawostki

Szykuje się nowy Wiedźmin. Netfix nie ma z tym nic wspólnego 

przeczytasz w 1 min.

Nowy Wiedźmin to hasło, które może napawać nadzieją, ale także grozą. Za sprawą Netflixa ogromną bowiem różnicę czyni czy chodzi o grę czy o serial. Tymczasem szykuje się lek na całe zło, o którym fani Geralta z Rivii przez dekadę mogli zapomnieć. 

Wiedźmin jest postacią, która ma swoje poczesne miejsce miejsce w świecie gier. Nie obce mu też są też kontrowersyjne wycieczki do świata seriali, ale nie każdy, specjalista z dobrym mieczem na wąpierze w Wiedźminie 3: Dziki Gon pamięta, że na począku było słowo. Wiedźmin oraz świat w którym nieludź to krasnold lub elf i gdzie nietrudno o strzygę, utopca i wiwernę, pochodzi z książek. Ich temat pojawia się kiedy narzekamy na produkcję Netflixa, ale o kontynuacji nikt nie śmie marzyć. Okazuje się, że niesłusznie.

Kontynuacja wiedźmińskiej sagi 

W mediach społecznościowych co jakiś czas można trafić na informacje o domniemanej kontynuacji wiedźmińskiej sagi. Tym razem jednak pochodzą od człowieka, który wymyślił Geralta z Rivii. Od wielu lat Andrzej Sapkowski o wiedźmińskiej sadze wypowia się tylko w kontekście przeszłości. Zupełnie jakby wydany dekadę temu "Sezon burz" miał być ostatni, a kontynuacja nie wchodziła w grę.

Zdradził się jednak w ostataniej rozmowie z ukraińśkimi fanami. Przyznał, że intensywnie pracuje właśnie nad kolejną opowieścią o Wiedźminie, a książkę planuje ukończyć w ciągu roku. 

niechętnie mówię o tym, co robię, zanim nie skończę tego robić, bo dopóki nie skończyłem, to uważam, że tego nie ma. Ale ponieważ dla Ukraińców zawsze robię wyjątki, więc teraz też zrobię. Tak, pracuję nad nową książką o Wiedźminie dosyć pilnie. Może to potrwać rok, nie dłużej. Nowa książka o Wiedźminie się robi, jeszcze rok i będzie.

- Andrzej Sapkowski 

Całą relację z rozmowy z pisarzem można odtworzyć korzystając z ukraińskiego kanału YouTube Fantastic talk(s): 

Źródło: YouTube

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  degen
  5
  przed opublikowaniem materiału proponuję jeszcze raz przeczytać tytuł i poprawić błędy...
  • avatar
   Batyra
   4
   Nic nie poradzę, że z całej twórczości związanej z wiedzminem to właśnie książki podobały mi się najmniej :/
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Zapewne netlix sypnąl by wprowadzil opisy jako czarnoskorych, wiodacą postac kobieca, a z jaskra zrobił homka, bedą mieli podkladke.
    • avatar
     Altru
     2
     Mógłby odebrać prawa SuperNowie do jedynego wydawania jego książek na tym ich papierze toaletowym, jak patrze na genialne wydania za granicą to mnie tylko kurwica strzela. W Polsce Albo gówniane wydania w miękkiej albo w twardej, które nie są warte swojej ceny, ja nie wiem jak można pozwolić by cały czas nie było jakiegoś naprawdę dobrego wydania i nie mówię o tym badziewiu w twardej z jego nadrukowanym autografem.
     • avatar
      0
      Czyli już definitywnie wywali gry CDPR z kanonu :( No chyba że zrobi ich adaptację :P
      • avatar
       xxx.514
       0
       Nareszcie! Stworzenie takiego uniwersum i stworzenie raptem kilku książek to straszne marnotractwo.