Gry komputerowe

Kholat doczekał się zwiastuna premierowego - polski horror wygląda bardzo klimatycznie

przeczytasz w 1 min.

Coraz bliżej do premiery kolejnej polskiej gry. Tym razem szykować powinniśmy się na survival horror.

Kholat gra

Coraz bliżej do premiery kolejnej polskiej gry - Kholat. Tym razem szykować powinniśmy się na survival horror i trzeba przyznać, że z każdymi kolejnymi materiałami zapowiada się on coraz ciekawiej.

Fabuła gry nawiązywać ma do prawdziwych wydarzeń znanych jako Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Akcja przeniesie zatem graczy w góry Ural, gdzie trzeba będzie rozwiązać tę tajemniczą historię. Producent od samego początku zapewnia, że jednym z największych atutów powinien być tutaj świetny klimat.

Parząc na premierowy zwiastun gry wypada dać temu chyba wiarę. Po raz pierwszy możemy usłyszeć też próbkę polskiej wersji językowej gry i Andrzeja Chyrę, który wcieli się w głównego narratora – tajemniczego Antona. Poza nim w trakcie rozgrywki usłyszymy między innymi Mirosława Zbrojewicza, Miłogosta Reczeka oraz Justynę Wasilewską.

„Zwiastun, który dziś publikujemy stanowi podsumowanie naszej dobiegającej właśnie końca półtorarocznej pracy nad Kholat. Przez ten czas tytuł przebył drogę od ambitnego pomysłu kiełkującego w naszych głowach do gotowej gry oferującej kilka godzin gameplay’u i otwarty świat, w której narratorami są czołowi polscy oraz światowi aktorzy. Jedna rzecz jednak nie zmieniła się od samego początku – Kholat jest grą, która nie podąża za mainstream’owymi zasadami game design’u, lecz stara się wytyczać własne, bazujące na wyobraźni i inteligencji gracza.”


Debiut gry Kholat odbędzie się 10 czerwca. Warto przypomnieć, że można już składać zamówienia przedpremierowe i tym samym liczyć na ciekawe wydanie premierowe.

Źródło: kholat

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    1
    Jak Stefan "Prezes" daje głos to musi być dobrze!